Ludzie dostaną od rządu pieniądze

Opublikowano: 01.10.2017 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 209

Rząd PiS po raz kolejny pokazał, że potrafi rozdać pieniądze, dotrzymując swoich obietnic. Buduje sobie w ten sposób wiarygodność w powszechnym odbiorze społecznym. Tym razem beneficjantami będą górnicy i ich rodziny oraz twórcy i dziennikarze.

Bardziej spektakularna jest wypłata rekompensaty za deputaty węglowe. Chodzi o to, że prywatne spółki węglowe, w związku ze swoimi problemami finansowymi za czasów rządów PO, masowo wypowiadały prawo do deputatu węglowego emerytom i rencistom. Sytuacja ta dotknęła około 240 tysięcy rodzin. PiS obiecał ten rozwiązanie tego problemu i słowa dotrzymał. 240 tysięcy pokrzywdzonych rodzin otrzyma do końca roku po 10 tysięcy złotych. Ten pokaźny zastrzyk finansowy kosztować będzie budżet 2 mld 350 mln złotych.

Minister finansów Mateusz Morawiecki zakomunikował, że wypłata ta była możliwa dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, zaś minister energii, Krzysztof Tchórzewski powiedział: “Jako PiS pokazaliśmy i pokazujemy, że potrafimy załatwić to, co było niedopatrzone” – stwierdził członek rządu, sugerując, że przyczyną zabrania pieniędzy była polityka rządu PO.

Jednocześnie rząd oznajmił, że powraca do korzystnego dla twórców odliczania 50 procentowych kosztów uzysku, które rząd PO zlikwidował kilka lat temu. Teraz opozycja oczywiście żądała jego przywrócenia.

Ten z kolei prezent dla twórców i dziennikarzy kosztować będzie budżet 200 milionów złotych, ale na dodatek rząd zwiększył dwukrotnie limit sumy, od której ulgę tę będzie można odliczać.

Niezależnie od tego, jak oceniać uprzywilejowanie jednych grup pracowniczych wobec innych, jednego nie można odmówić rządowi PiS – umiejętności kreowania prospołecznych inicjatyw, które windują popularność tego gabinetu na jeszcze wyższy poziom.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
jarek
Użytkownik
jarek

Jednego czego nie można Wam odmówić to tego co poprzednia władza najlepiej potrafiła-skłócenie różnych grup społecznych.Gratulacje

Łukasz Enki
Użytkownik
Łukasz Enki

Kogo sklucaja ? Kapitalistow z najwyzszych warst z warswa proletariatu tak rozlegle powszechna ? PO windowalo kapitalizm dla elit i kolesi, mega korporacje wykupywaly majatki panstwowe za bezcen. Jednego czego nie mozna im odmowic, to nie niszcza goapodarki tak razaco jak po.

pigwus
Użytkownik
pigwus

240 tysięcy pokrzywdzonych rodzin otrzyma do końca roku po 10 tysięcy złotych. Ten pokaźny zastrzyk finansowy kosztować będzie budżet 2 mld 350 mln złotych.

Nie wszyscy ludzie, lecz wybrana grupa która z wdzięczności zagłosuje poprawnie politycznie. Budżet nie ma własnej kasy, ma tylko to co zagarnie w różnorakiej formie haraczu, więc rozdaje lekką rączką tym co mogą narozrabiać aby był spokój.