Ludowy Bank Chin zdelegalizował wszystkie kryptowaluty

Opublikowano: 26.09.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1248

Decyzja Ludowego Banku Chin wywołała popłoch na globalnym rynku kryptowalut i stawia pod dużym znakiem zapytania przyszłość tej formy pieniądza.

Ludowy Bank Chin oświadczył, że wszystkie transakcje dokonywane z udziałem kryptowalut, są nielegalne i mają być zakazane. Zdaniem tej instytucji, kryptowaluty nie są walutą fiducjarną i nie mogą być wprowadzane do obrotu na rynku.

Decyzją Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin, 1,4 miliarda mieszkańców Państwa Środka zostanie pozbawionych możliwości korzystania z bitcoina oraz innych kryptowalut. Cały rynek cyfrowego pieniądza skurczył się w ciągu jednego dnia o 8,3%. Wartość samego bitcoina spadła zaś o 14%. Sytuacja może się jednak pogorszyć.

Pełna treść oświadczenia Ludowego Banku Chin brzmi następująco: „W ostatnich latach dominowały transakcje związane z bitcoinami i innymi wirtualnymi transakcjami walutowymi, zakłócając porządek gospodarczy i finansowy, powodując pranie pieniędzy, nielegalne zbieranie funduszy, oszustwa, piramidy i inne nielegalne i przestępcze działania oraz poważnie zagrażając bezpieczeństwu mienia ludzi. Zgodnie z decyzją Komitetu Centralnego Partii i Rady Państwa, Ludowy Bank Chin, wraz z odpowiednimi departamentami, wydał szereg polityk i środków mających na celu wyjaśnienie, że waluty wirtualne nie mają statusu prawnego środka płatniczego, zabraniając instytucjom finansowym rozwijania i uczestniczenia w działalności związanej z wirtualną walutą oraz usuwając i zakazując krajowych transakcji w walucie wirtualnej oraz finansowanie emisji tokenów”.

Dodatkowym argumentem dla chińskich władz jest to, że wydobywanie bitcoinów staje się coraz bardziej energochłonne i zagraża środowisku. Zatem kartą w tej grze jest także ograniczenie emisji dwutlenku węgla.

Co prawda Salwador, Panama i Ukraina uznały legalność kryptowalut, ale to głos takiego mocarstwa, jak Chiny, będzie miał największe znaczenie dla przyszłości branży, z którą najwyraźniej druga największa potęga gospodarcza świata, zamierza się ostatecznie rozprawić.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Strangersama
Użytkownik
Strangersama

Który to już raz Chiny banują Bitcoina?
Poza tym ktoś na Twitterze słuszne zauważył, że Chiny zbanowały także Wikipedię, Googla, YouTuba i Facebooka i co?