Ludowcy z kłopotami

Opublikowano: 27.09.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 416

Wznowiono egzekucję długu Polskiego Stronnictwa Ludowego za nieprawidłowości w prowadzeniu kampanii wyborczej z 2001 roku. Skarbówka zapowiada, że pójdzie ludowcom na rękę – informuje “Rzeczpospolita”.

Sprawa dotyczy rozliczenia kampanii wyborczej z 2001 roku, które zakwestionowała Państwowa Komisja Wyborcza, a sąd nakazał PSL zwrot pieniędzy z odsetkami. Gdyby partia musiała zwrócić całość, jej majątek uszczupliłby się o ponad 18 000 000 zł.

Pełnomocnik PSL w postępowaniu przed Trybunałem Konstytucyjnym Józef Szczepanik stwierdza: “piłeczka jest po stronie Ministerstwa Finansów, do którego zwróciliśmy się o rozłożenie kwoty głównej na raty oraz umorzenie odsetek”. “Na razie nie zajęło ostatecznego stanowiska w tej sprawie” – dodaje. Pytany skąd PSL zamierza wziąć pieniądze na oddanie długu, mówi, że “scenariusze zależą od decyzji ministra”.

Źródło: Władza Rad


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. donkey 27.09.2011 10:06

  Jak to skąd wezmą pieniądze? Zdefraudują tak jak tu-sk zdefraudował 4 mld zł z funduszu rezerwy demograficznej na głupawą kampanię zachęcającą do pójścia na wybory.

 2. Anna Teresa 27.09.2011 14:09

  Dlaczego to się ciągnie 10 lat ?

 3. jedrek 27.09.2011 19:06

  zdelegajizujmy układ okrągłostołowy.ten układ dba tylko o własne interesy.odebrać to co nagrabili to dług publiczny spadnie do zera.

 4. perflej 27.09.2011 20:18

  @jedrek

  “zdelegajizujmy układ okrągłostołowy”

  niewykonalne… bo większość ludzi 9 X zagłosuje na tzw. bandę czworga

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.