Lud Kalaszów dowodem, że Słowianie pochodzą z Indii?

Opublikowano: 23.01.2020 | Kategorie: Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 2661

Pochodzenie Słowian do dzisiaj nie jest do końca poznane. Dominuje przeświadczenie, że nasi przodkowie przybyli do Europy z Indii. Do tej pory brakowało jednak mocnych dowodów. Poszlaką wskazującą na to, że ta hipoteza może być prawdziwa jest zamieszkujący dzisiejszy Pakistan, lud Kalaszów. Ta grupa zupełnie nie pasuje do dzisiejszych Hindusów. Czy to możliwe, że to stamtąd pochodzą Słowianie?

Ten lud to Kalasze i żyją oni w obrębie masywu Hindukuszu. Nie jest to grupa liczna, bo ma najwyżej 6000 członków, ale to, co zaskakuje w ich wyglądzie zewnętrznym to biała skóra, niebieskie oczy i blond włosy. Po prostu nie wyglądają oni jak typowi mieszkańcy Półwyspu Indyjskiego, a gdyby ktoś z nich przyjechał do Polski, tak jak ostatnio czyni wielu mieszkańców Pakistanu i Indii zapraszanych przez polskie państwo, wyglądałby niemal dokładnie tak jak my.

Etnografowie podejrzewali, że Kalasze przybyli w region dzisiejszego Pakistanu i Afganistanu z terenu dzisiejszej Grecji, ale przeprowadzone badania DNA wykluczyły tę hipotezę. To, co odróżnia tę kulturę od innych to wysoki stopień zdolności organizacji i wydajne rolnictwo. Posiadają oni poza tym wiele cech wyróżniających ich w tej części świata. Przede wszystkim mają własny język Kalaszmun i własną starożytną religię politeistyczną przypominającą to w co wierzyli przodkowie dzisiejszych Słowian.

Zauważono, że obrzędy Kalaszów są bardzo podobne do tych starożytnych słowiańskich i bałtyckich. Czczą święty ogień w trzech osobach: Słońce, błyskawice i ogień. W swoje święta na specjalnym ołtarzu z litego pnia dużego drzewa, składają ofiary z kóz. Płeć piękna w trakcie uroczystości jest ubrana w kolorowe stroje bardzo przypominające tradycyjne stroje kobiet z krajów słowiańskich i bałtyckich.

Mimo, że Kalaszowie żyją w Himalajach są właściwie nie do odróżnienia od Europejczyków. Wiele wskazuje na to, że Słowianie i Kalasze mogą mieć wspólnych przodków. Jest to także relikt kultury pogańskiej podobnej do tej tworzonej w czasach przedchrześcijańskich przez naszych przodków. Biorąc pod uwagę fakt, że o tym okresie dziejów nie wiemy za dużo, być może kultura Kalaszów wymaga pilnego zbadania zanim wchłonie ich islam.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. poray 24.01.2020 14:02

    to nie żaden dowód, że Słowianie pochodzą z Indii, jak błędnie sugeruje tytuł. Ariowie, Indoariowie, pochodzą z odległego jednego podłoża etnicznego, lecz grupa Kalaszów, może mieć różne pochodzenie, np. Sogdyjskie , Kuszytów czy Tocharów. Ludy te były z sobą spokrewnione, i wiadomo, że jak np. Tocharzy w Azji pojawili się (w XXIII w pne) w Azji Centralnej, w tym w Chinach, z których potem zostali wyparci w stronę Tybetu (Amdo) i Kaszmiru, teoretycznie mogli zatem zahaczyć o Nepal. Na całej trasie pochodu ludów aryjskich w Azji Centralnej i Wschodniej można spotkać takie (jasnowłose i niebieskookie) od[ryski etniczne dawnych wędrówek.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.