Lubelski wrzesień 1939 r.

Opublikowano: 05.09.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 277

Jest to opowieść o tym co działo się w Lublinie we wrześniu 1939 roku. Przedstawiamy swego rodzaju kalendarium wydarzeń mniej lub bardziej znanych z historii miasta. Połączone jest ono z relacjami uczestników walk z Niemcami na przedmieściach Lublina oraz świadków wydarzeń, wówczas kilkunastoletnich dzieci, które przeżyły koszmar bombardowania, śmierć bliskich czy obserwowały wkraczające do miasta wojska okupacyjne. Kalendarium opracowane na wystawę „Wrzesień 1939″ otwartą w 2009 roku w Muzeum Lubelskim na Zamku, czyta Barbara Oratowska, ówczesna kierowniczka Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem”. W audycji wykorzystano fragment reportażu Janusza Danielaka „Obrona Lublina” z 1971 roku.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.