Lśniący srebrny przedmiot na marsjańskiej skale

Opublikowano: 18.06.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1590

Nie ustają kolejne dziwne obserwacje na Marsie. Po drzwiach wykutych w skale, tym razem 13 czerwca 2022 r. łazik Perseverance NASA zrobił zdjęcie błyszczącego, srebrzystego obiektu wciśniętego między dwie skały na dnie krateru jeziora Jezero na Marsie, które łazik bada od lądowania w lutym 2021 r.

Jednak zdaniem NASA to znalezisko nie jest dowodem na wysoko rozwinięte życie na Marsie, a jedynie częścią powłoki termoizolacyjnej, która kiedyś pokrywała obudowę modułu z łazikiem.

Prawdopodobnie jest to kawałek osłony termicznej, który mógł oderwać się podczas ostatniego etapu opadania pojazdu w 2021 r., kiedy uruchomiono silniki odrzutowe. Ten błyszczący kawałek folii jest częścią koca termicznego służącego do kontrolowania temperatury. Zaskakujące jest to, że znaleziono go tak daleko od miejsca lądowania, bo lądowisko znajduje się około 2 km stąd. Zagadką pozostaje, czy ten przedmiot znalazł się tutaj zaraz po upadku, czy też został niesiony z daleka przez wiatr.

To nie pierwszy raz, kiedy Perseverance bada sprzęt na Marsie, który pomógł mu bezpiecznie wylądować. Wcześniej robił zdjęcia swojego spadochronu, a 19 kwietnia malutki helikopter NASA Ingenuity przeleciał nad wrakiem sprzętu do lądowania i spadochronem łazika, robiąc spektakularne zdjęcia pod różnymi kątami. Urzędnicy NASA twierdzą, że zdjęcia lotnicze pomagają inżynierom ocenić stan materiałów, które wylądowały na Marsie, co pomoże im w projektowaniu przyszłych misji marsjańskich.

Źródło: InneMedium.pl

10

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 23.06.2022 15:03

    NASA nie odróżniłoby księżyca od planu filmowego

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.