LPA zezwoliła na dostarczanie broni terrorystom w Syrii

Opublikowano: 27.03.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 266

Liga Państw Arabskich po udzieleniu statusu członkowskiego przedstawicielom syryjskiej opozycji, dała też zielone światło dla dostaw broni dla rebeliantów z Wolnej Armii Syryjskiej.

Przyjęcie Syryjskiej Koalicji Narodowej na rzecz Opozycji i Sił Rewolucyjnych, do Ligi Państw Arabskich nastąpiło podczas 24 szczytu LPA, odbywającego się w stolicy Kataru. Miejsce dla przedstawiciela Syrii było wolne od 2011 roku, gdy z Ligi usunięto rząd Bashara al-Assada. Drugą decyzją szczytu, było zezwolenie członkom LPA, dostarczania broni terrorystom w Syrii. Decyzje spotkały się z krytyką Iraku, będącego jednym z założycieli Ligi. Nazwa Ligi to Liga Arabska. Przedstawicielami państw członkowskich organizacji są wybrane rządy, które mają legitymację, do wyrażania opinii i reprezentowania swoich ludzi – powiedział iracki minister spraw zagranicznych Hoshyar Zebari. W jego opinii, wspieranie rebeliantów podsyci konflikt jeszcze bardziej i doprowadzi do destabilizacji w świecie arabskim.

Decyzję LPA skrytykował również Iran. Przydzielenie miejsca Syrii w Lidze Arabskiej tym, którzy nie mają poparcia narodu, to wzór niebezpiecznego zachowania dla świata arabskiego, mogący w przyszłości przerodzić się w nowy precedens – powiedział irański wiceminister spraw zagranicznych Amir Abdolahian. Przedstawiciel Iranu dodał, że to posunięcie może położyć kres roli LPA w regionie.

Opracowanie: MM
Na podstawie: Onet.pl, PressTV, Głos Rosji
Źródło: Narodowcy.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Il
Użytkownik

Broń czy śmiercionośne agresywne militaria ?
Kiedy zaczniemy nazywać rzeczy “po imieniu” ?