Lotniskowiec bez kapitana

Opublikowano: 06.04.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 970

Płynąc na Pacyfiku w okolicy wyspy Guam kapitan amerykańskiego lotniskowca „Theodore Roosevelt” skierował do dowództwa prośbę o pomoc medyczną dla załogi tej jednostki, ponieważ wśród 5000 załogi odnotowano 145 przypadków COVID-19.
Kapitan Brett Cozier zaapelował o zgodę na przeprowadzenie dezynfekcji na okręcie oraz możność zejścia chorych na ląd dla podjęcia leczenia.

Treść pisma jako przeciek została opublikowana w lokalnej gazecie „San Francisco Chronicle” i brzmiała tak: „Nie będąc na wojnie, marynarze nie muszą umierać. Nie podejmując natychmiast stosownych działań, zaniedbujemy to co  najcenniejsze – zaufanie naszych marynarzy”.

Opublikowane pismo stało się podstawą do zwolnienia kapitana ze stanowiska. Uznano, że przesłanie treści zwykłym mailem złamało klauzulę tajności.

Sekretarz Marynarki Thomas Modly stwierdził, że publikacja listu naruszyła interes i bezpieczeństwo załogi, niepotrzebnie zaalarmowała rodziny marynarzy i wywołała panikę na pokładzie.

Wbrew temu stanowisku załoga okrętu jednomyślnie udzieliła głośnego poparcia swemu kapitanowi zmuszonemu dymisją do zejścia na ląd. Kapitanowi grozi szereg konsekwencji dyscyplinarnych.

Zdaniem dziennikarza Fox News rosnąca liczba chorych na pokładzie lotniskowca (aktualnie przekroczyła już 155) to 42% wszystkich zachorowań wśród amerykańskich marynarzy na świecie.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: FoxNews.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 07.04.2020 04:58

    A jak jest grypa w klasie to i ponad połowa dzieci choruje….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.