Łotewskim rozgłośniom zakazano nadawać po rosyjsku

Opublikowano: 01.10.2014 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 715

Łotewski sejm przyjął ustawę zobowiązują wszystkie stacje radiowe do prowadzenia transmisji tylko w języku łotewskim począwszy od 2016 roku. Informuje o tym Russia Today.

Według ocen nadawców ograniczenia dotkną ponad 400 tysięcy słuchaczy rozgłośni radiowych na Łotwie. W kraju jest ogółem 1,4 miliona osób słuchających radia. Przyszłe sankcje Krajowej Rady Mediów Elektronicznych dotyczyć więc będą prawie jednej trzeciej słuchaczy.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. MilleniumWinter 01.10.2014 18:01

  “Łotewskim rozgłośniom zakazano nadawać po rosyjsku”
  Nie ma to jak kłamstwo już w tytule.
  Równie dobrze można by napisać “Łotewskim rozgłośniom zakazano nadawać po polsku” ponieważ zakaz ten zabrania używania dowolnego innego niż łotewski języka.

 2. robi1906 01.10.2014 19:11

  Jeśli były nadawane audycje w języku rosyjskim , a po roku 2016 już nie będą ,
  to tytuł mówi prawdę .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.