Łotewski minister proponuje podatek od bezdzietności

Opublikowano: 24.12.2022 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1446

Poszczególne kraje Europy rozważają jak najlepiej walczyć z kryzysem demograficznym. Na Łotwie jeden z ministrów koalicyjnego rządu zaproponował, żeby wprowadzić podatek od bezdzietności. Na razie jego propozycje nie spotkały się z zainteresowaniem innych przedstawicieli tamtejszego obozu rządzącego.

Minister ochrony środowiska i rozwoju regionalnego Māris Sprindžuks na pierwszym posiedzeniu nowego rządu Łotwy, które odbyło się we wtorek, 20 grudnia zaproponował, że „kształtując politykę Łotwy wobec rodzin, może warto przyjąć tzw. podatek od bezdzietnych rodzin”. Wskazał też, że konieczne jest stworzenie przyjaznego marketingu. „Jeśli chcemy mieć więcej dzieci, potrzebujemy przyjaznego marketingu, aby promować, że ludzie [z dziećmi] będą mieli łatwiejsze, a nie trudniejsze życie. Możemy spojrzeć na bezdzietne rodziny i ich sytuację w epoce sowieckiej. Być może powinniśmy przyjąć ten podatek, ponieważ służyłby on swego rodzaju singlowi, że musimy produkować przyszłych podatników. To jest również polityka rodzinna” – powiedział Sprindžuks.

Później jednak Sprindžuks napisał na „Facebooku”, że podczas tego posiedzenia rządu ministrowie nie omawiali żadnych nowych opcji podatkowych, dodając, że pomysł na „podatek bezdzietny” został zaproponowany przez niego jako jedno z wielu różnych rozwiązań wspierających rodziny. Jego zdaniem należy kontynuować dyskusję o sposobach motywowania rodzin do podejmowania decyzji korzystnych dla dzieci.

Przeprosił też osoby, które zostały urażone jego sugestią. „Zdaję sobie sprawę, że są rodziny, które nie mogą mieć dzieci, ale jednocześnie trzeba myśleć o sposobach wspierania rodzenia dzieci. Rodzina jest podstawą. Możemy usłyszeć różne pomysły i wiele odrzucić – to normalne w procesie demokratycznym. Ale musimy o tym dyskutować. Uważam, że trzeba przeanalizować państwowe i samorządowe mechanizmy wsparcia i zaproponować nowe” – powiedział minister.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: BNN-News.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. wloczykij 24.12.2022 13:59

    Ta wypowiedź pięknie pokazuje kim są ludzie dla polityków. A może podatek homoseksualny?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.