„Loteria szczepionkowa” dla zaszczepionych

Opublikowano: 14.05.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1970

Właśnie wkraczamy na wyższy poziom „dobrowolnego przymusu” szczepionkowego. Władze stanu Ohio przebiły jak do tej pory wszystkich. Każdy, kto się tam zaszczepi, będzie brał udział w loterii. W ciągu pięciu tygodni, zostanie ogłoszonych pięciu zwycięzców. Każdy otrzyma milion dolarów.

Przekupowanie obywateli, aby zaszczepili się na COVID-19, to już powszechna praktyka. W Polsce niektóre firmy oferują swoim pracownikom 1000 złotych za przyjęcie dwóch dawek koronawirusowych preparatów.

Jednak gubernator stanu Ohio – Mike DeWine – poszedł znacznie dalej. Ogłosił bowiem, że wszyscy dorośli mieszkańcy stanu, którzy przyjęli co najmniej jedną dawkę, mogą wziąć udział w cotygodniowej loterii, w której do wygrania jest milion dolarów.

Pierwsze z pięciu losowań ma się odbyć 26 maja. Pieniądze na nagrody dla zwycięzców, mają pochodzić z funduszy pomocowych rządu federalnego na walkę z pandemią.

DeWine uważa, że przeznaczając te pieniądze na nagrody dla tych, którzy się zaszczepili i wzięli udział w loterii, nie wykazuje się marnotrawstwem. Za takie uważa on bowiem fakt, że choć szczepionka jest łatwo dostępna dla każdego, kto jej chce, to wielu ludzi woli stracić życie niż uchronić się przed koronawirusem.

Ciekawe jak dalej będzie wyglądała ta licytacja na zachęty dla opornych wobec szczepionek. Być może kolejnym krokiem nie będą wielkie pieniądze, ale strzał w tył głowy.

Autorstwo: Marcin Kozera
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. gajowy 14.05.2021 12:57

    Jaki produkt taka promocja…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.