Loteria szczepienna w kanadyjskiej Albercie

Opublikowano: 14.06.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 675

Premier Jason Kenney ogłosił w sobotę rozpoczęcie loterii szczepionkowej „Open for Summer”. Trzy nagrody o wartości 1 miliona dolarów kanadyjskich (CAD) będą dostępne dla albertańczyków w wieku 18 lat i starszych, którzy otrzymali przynajmniej jedną dawkę.

Kenney podziękował albertańczykom, którzy już otrzymali przynajmniej pierwszą dawkę szczepionki, za pomoc w przezwyciężeniu wiosennego wzrostu COVID-19. Jednak popyt na szczepionki osłabł, przyznał premier w filmie opublikowanym na „Twitterze”, nakręconym w pustej przychodni wyszczepiania w Edmonton Expo Center. „Wiele krajów na całym świecie uruchomiło podobne loterie, ponieważ musimy zachęcić tych, którzy jeszcze nie zdążyli się zaszczepić” – powiedział Kenney.

Loteria „opłaci się”, jeśli zaszczepi się więcej osób, powiedział Kenney, powołując się na miliardy dolarów wydane na opiekę zdrowotną i wsparcie z powodu pandemii w ciągu ostatnich 16 miesięcy.

Pierwsze losowanie loterii odbędzie się w dniu, w którym Alberta osiągnie trzeci etap swojego planu ponownego otwarcia, po tym, jak 70 procent kwalifikujących się mieszkańców Alberty otrzyma przynajmniej jedną dawkę szczepionki. Nie jest jasne, jakie będą dokładne zasady loterii. Dr Deena Hinshaw, naczelny lekarz zdrowia Alberty, powiedziała w czwartek, że jeśli istnieje możliwość zaoferowania loterii, każdy, kto otrzyma pierwszą dawkę, może wziąć udział, nie tylko osoby, które otrzymają pierwszą dawkę po ogłoszeniu loterii.

Poprzednio Manitoba ogłosiła, że tego lata zorganizuje dwa losowania z nagrodami w wysokości 100 000 CAD i stypendiami dla młodzieży w wysokości 25 000 CAD.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o