LOT ma nowego-starego prezesa

Opublikowano: 29.08.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1035

Ogłoszono wyniki konkursu na nowego prezesa LOT-u. Zwyciężył… stary prezes Rafał Milczarski, ten sam, którego odejścia z firmy przez wiele miesięcy domagali się związkowcy.

Gdy Milczarskiemu w lipcu kończyła się kadencja na stanowisku prezesa, pracownicy i działacze związkowi wyrażali ostrożną radość. Nie brakowało jednak głosów, że to właśnie on wygra konkurs na kadencję następną. W końcu Milczarski był ulubieńcem tzw. mediów narodowych, które opisywały, jak otwierał nowe kierunki i kupował nowe samoloty, za to pomijały milczeniem narastający konflikt z pracownikami, zakończony głośnym strajkiem w październiku i listopadzie 2018 r. Podczas tego protestu Milczarski wręczył 67 stewardessom i pilotom zwolnienia dyscyplinarne, z czego musiał się następnie wycofać. Ostatecznie po negocjacjach w 2019 r. pracownicy wywalczyli podwyżki.

Gdyby rząd Morawieckiego naprawdę był rządem „socjalnym”, przynajmniej poważnie zastanowiono by się nad tym, czy państwową spółką powinien nadal kierować taki człowiek. Zwyciężyły jednak inne względy – ogłoszono, że Milczarski będzie prezesem przez następną kadencję.

„Ponowny wybór Rafała Milczarskiego na prezesa PLL LOT pokazuje antypracownicze oblicze PiS-owskiego rządu. Milczarski zasłynął przede wszystkim z masowych zwolnień dyscyplinarnych, braku dialogu z załogą, arogancji i buty wobec związków zawodowych. Swoją polityką doprowadził do strajku, który próbował brutalnie spacyfikować” – komentuje Piotr Szumlewicz, przewodniczący organizacji związkowej „Związkowa Alternatywa”, zaangażowany w 2018 r. w konflikt w LOT. „Milczarski rozpowszechnia też w firmie umowy niestandardowe, choć „Kodeks pracy” jasno mówi, że gdy jest określone miejsce pracy, czas pracy i podległość służbowa, to powinny być etaty. Z całą pewnością ponowny wybór Milczarskiego na prezesa firmy stanowi bardzo zły sygnał dla całego polskiego rynku pracy, tym bardziej, że PLL jest nadzorowany bezpośrednio przez premiera.”

Autorstwo: Małgorzata Kulbaczewska-Figat
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. polach 29.08.2019 16:43

    Bezczelność rządu nie zna granic…oni chcą wykończyć LOT aby go potem sprzedać i zabrać za to prowizję…wciskając znów kit że ratują spółkę, przed samym sobą…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.