Londyn pogrąża się w przestępczości

Opublikowano: 24.08.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1252

Tylko w ubiegłym tygodniu w stolicy Wielkiej Brytanii doszło do fali brutalnych zabójstw, wśród których szczególne poruszenie wywołała śmierć 87-letniego muzyka. Burmistrz Londynu Sadiq Khan sugeruje, że problemy z przestępczością w jego mieście są związane z panującymi upałami, długimi dniami i szkolnymi wakacjami.

W ciągu zaledwie kilku dni w największym brytyjskim mieście doszło do wielu przypadków zabójstw przy użyciu broni oraz strzelanin. Jedną z brutalnie zamordowanych osób był 87-letni muzyk Thomas O’Halloran. Został on zadźgany nożem, gdy poruszał się na swoim elektrycznym wózku w zachodniej części Londynu.

Narastająca w stolicy Wielkiej Brytanii przestępczość była głównym tematem wywiadu udzielonego przez burmistrza miasta. Khan podkreślił, że samorząd współpracuje z policją, aby powstrzymać falę przemocy. Poza tym stara się organizować czas młodym ludziom.

Jednocześnie mający pakistańskie korzenie polityk lewicy znalazł dosyć osobliwe wytłumaczenie obecnych wydarzeń. Zdaniem Khana brutalne zabójstwa są związane z dłuższym dniem, upałami i wakacjami szkolnymi.

Opozycyjni konserwatyści zarzucają jednak burmistrzowi Londynu brak zdecydowanej reakcji na przestępczość. Z tego zresztą powodu stale pogarszają się statystyki dotyczące liczby czynów kryminalnych mających miejsce na ulicach miasta.

Na podstawie: IBC.co.uk
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. shkshk 24.08.2022 21:51

    Nie ma powodów by w najbliższych latach było lepiej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.