Logistyka alternatywna, czyli przemyt broni z Ukrainy

Opublikowano: 02.11.2022 | Kategorie: Prawo, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1609

Portal „Euroactiv” opublikował 31 października 2022 r. informacje uzyskane od fińskich służb specjalnych NBI, że broń przeznaczona dla Ukrainy trafia do podziemnych struktur fińskich. Dziewięć przesyłek odprawionych na Ukrainę w październiku zawierało amunicję w ilości 150 000 sztuk i 2500 karabinów, co jest zapewne częścią obrotów tej strefy.

Wiadomość nie powinna być zaskoczeniem, skoro już 22 lipca 2022 roku Europol ostrzegał, że: „Upowszechnienie zbrojenia i dostępności materiałów wybuchowych na Ukrainie grozi wzrostem procederu przemytu i handlu bronią na terenie Europy znanymi szlakami przemytniczymi z pomocą platform internetowych”.

To już potwierdzony fakt, skoro według Christera Ahlgrena z NBI przesyłki z bronią odnotowały służby Szwecji, Danii i Niderlandów. Przemyt broni i amunicji dokonywane są prywatnymi pojazdami.

6 maja 2022 r. na stronie Europolu można było przeczytać komunikat o wspólnej akcji służb polskich i niderlandzkich w przejęciu poważnego arsenału broni transportowanej przez handlarzy do Polski za pośrednictwem firm kurierskich. W wyniku tych działań aresztowano 82 osoby, zarekwirowano 250 sztuk broni w niemal 300 miejscach w Polsce, oraz w Bevervijku i Heemskerku.

Zamówienia internetowe prowadzone były w ramach zakupów broni kolekcjonerskiej lub dezaktywowanej, wymagającej jednak pozwolenia. Następnie była przerabiana w nielegalnych punktach rusznikarskich, które zapewniały również amunicję, i sprzedawana zaufanym klientom.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: Euractiv.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stary Kulas 02.11.2022 12:07

    Brakuje jednej, ale za to kluczowej informacji. Ten przemyt miał miejsce NA Ukrainę, a nie z Ukrainy.
    Tak przynajmniej jest napisane w źródle podawanym przez Euractiv.

  2. Admin WM 02.11.2022 12:25

    Pisze o tym w pierwszym akapicie: „Dziewięć przesyłek odprawionych na Ukrainę w październiku zawierało amunicję w ilości 150 000 sztuk i 2500 karabinów”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.