Łódź rybacka szmuglowała broń do Jemenu

Opublikowano: 02.10.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 313

Oman, który wchodzi w skład arabskiej koalicji walczącej w Jemenie, powiadomił o przejęciu irańskiej łodzi rybackiej, wypełnionej bronią. Sprzęt militarny miał trafić do szyickiej rebelii, która kontroluje część Jemenu.

Łódź została zaobserwowana na południowym wschodzie od wybrzeża Salalah. Służby odkryły na jej pokładzie między innymi rakiety przeciwczołgowe oraz pociski przeciwpancerne. Aresztowano 14 marynarzy, którzy posiadali dokumenty wskazujące iż łódź pochodzi z Iranu i miała służyć do celów rybackich.

Jest to kolejny dowód wskazujący na to, że Iran ingeruje w konflikt w Jemenie i próbuje zaimplementować w tym kraju nowe władze, podobnie jak Arabia Saudyjska robi to obecnie w Syrii. W dzisiejszych czasach nie wypowiada się wojen i nie wysyła się swoich wojsk do kraju, tylko przejmuje się kontrolę nad danym państwem dzięki kontrolowanym rewolucjom.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: English.alarabiya.net
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o