Lód na Księżycu źródłem wody dla księżycowych baz

Opublikowano: 26.10.2012 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 421

Lodu na Księżycu może być o wiele więcej, niż się powszechnie uważa. Stały cień, zauważony daleko od biegunów księżycowych, zwiększa liczbę miejsc, które mogłyby być dobrymi kandydatami do stworzenia załogowych baz księżycowych.

Naukowcy stworzyli oprogramowanie o nazwie LunarShader mające imitować warunki oświetlenia na Księżycu. Oprogramowanie zidentyfikowało około 100 kraterów, które powinny mieć stały cień.

Naukowcom pozostało teraz jedynie potwierdzić własne przypuszczenia. Do tego potrzebują oni jednak nowych technologii. Łaziki księżycowe na panelach słonecznych nie będą mogły badać zacienionych kraterów.

Źródło: Głos Rosji


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stasiu26 27.10.2012 17:45

    E tam… co z tego że jest woda, żadnych baz nie będzie. Kosmici nas przegonią.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.