Lobbyści przepychają chiński system kredytu społecznego w USA

Opublikowano: 03.08.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1602

Ant Group – platforma płatnicza wykorzystywana do wdrażania „paszportów szczepionkowych” i systemu „kredytu społecznego” w Chinach – utrzymywała szereg amerykańskich firm lobbingowych, w tym niektóre powiązane z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, byłym prezydentem Barackiem Obamą i Mittem Romneyem.

Ant Group jest odgałęzieniem chińskiej firmy Alibaba, wcześniej oznaczonej przez Departament Stanu USA jako „narzędzie” Chińskiej Partii Komunistycznej i kluczowe dla budowania przez reżim „inwigilacji i kontroli społecznej wspomaganej technologią”. Ant Group jest również właścicielem AliPay, cyfrowej platformy płatniczej wykorzystywanej przez Pekin do wprowadzania tzw. paszportów szczepionkowych, które zostały wykorzystane do uniemożliwienia obywatelom opuszczenia domów i poddania ich kwarantannie.

Ant Group jest kluczowym elementem szerszego chińskiego systemu „kredytu społecznego”, który udostępnia gromadzone przez siebie dane na temat nawyków użytkowników w zakresie wydatków i aktywności online organom regulacyjnym Chińskiej Partii Komunistycznej. Systemy kredytu społecznego wzbudziły zaniepokojenie na Zachodzie, a wielu obawia się, że inwigilacja rządu i biznesu będzie ograniczać dostęp jednostek do gospodarki i usług w oparciu o określone zachowania – a nawet ideologie.

Pomimo tych obaw, kilku amerykańskich lobbystów pracuje w imieniu Ant Group, pomagając poszerzyć działalność firmy i dotrzeć do wnętrza USA. W latach 2021 i 2022 Ant Group zatrudniła cztery zewnętrzne firmy zajmujące się lobbingiem i sprawami publicznymi, aby pomogły w realizacji celów, w tym „zasięgu w zakresie profilu korporacyjnego i działalności Ant Group i jej spółki zależnej Alipay US”. Grupa OB-C reprezentuje Grupę Ant od 1 stycznia 2022 r. w „sprawach dotyczących kwestii regulacyjnych dla Grupy ANT i jej spółek zależnych”.

Wśród konsultantów firmy pracujących dla Ant Group jest Larry O’Brien, który został opisany przez „Washington Post” jako „główny agent Demokratów”. Jego zawodowy biogram wyjaśnia: „O’Brien od dawna uczestniczy w programie darczyńców indywidualnych na maksymalnym poziomie prowadzonym przez House Democratic Congressional Campaign Committee (DCCC), Gabinecie Przewodniczącego oraz w programie „Pelosi Team 100”. Przez ponad dwie dekady pan O’Brien był w dużym stopniu zaangażowany i współdziałał z kierownictwem Izby Demokratycznej, z niezliczoną liczbą członków Demokratów w wielu komisjach Izby oraz z kierownictwem DCCC”. Pracował również „na najwyższym poziomie uczestnictwa z Demokratyczną Komisją Kampanii Senackiej (DSCC)”. Został mianowany „dożywotnim członkiem” Legacy Circle w 2014 roku. Ponadto jest odbiorcą tego, co DSCC opisuje jako jedno z najwyższych wyróżnień, jakie może przyznać, nagrodę dożywotniego członkostwa w programie „Majority Trust”.

Inny lobbysta Ant Group z ramienia OB-C Group, Thomas J. Keating, przez ponad 13 lat służył w Izbie Reprezentantów w Biurze Sierżanta Sztabu Broni, ostatnio pełniąc funkcję dyrektora służb policyjnych.

Inne przykłady można by wymieniać. Inna firma zajmująca się sprawami rządowymi – Rich Feuer Anderson – zaczęła lobbować na rzecz AliPay 1 stycznia 2022 r., prowadząc „kontakt dotyczący profilu korporacyjnego i działalności Ant Group i jej spółki zależnej Alipay US”. Wśród konsultantów pracujących w imieniu Richa Feuera Andersona są absolwenci Departamentu Skarbu USA, senackie komisje finansowe i urzędnicy Demokratów.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: TheNationalPulse.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.