Lobby biznesowe proponuje zmiany w polityce imigracyjnej

Opublikowano: 16.10.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1142

Konfederacja Lewiatan przedstawiła swoją propozycję zmian w „Ustawie o cudzoziemcach”, nad którą pracuje obecnie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Lobby biznesowe chce przede wszystkim przyspieszyć przyznawanie zezwoleń na pracę imigrantom i wydłużyć czas ich pobytu. Organizacja twierdzi, że w ten sposób można uporać się z rzekomym niedoborem polskich pracowników.

MSWiA niedawno przedłożyło parlamentowi projekt zmian w „Ustawie o cudzoziemcach”, ale dotyczyły one bezpośrednio trwającego wciąż kryzysu migracyjnego na polsko-białoruskiej granicy. Od paru miesięcy resort przygotowuje jednak inne nowe regulacje, które mają ułatwić ściąganie obcokrajowców do pracy w naszym kraju. Dodatkowo mają one pozwolić na zmianę pracy przez imigranta, bez dotychczasowej konieczności składania wniosku o nową wizę pracowniczą.

Zmiany rozpatrywane przez rząd Mateusza Morawieckiego nie wystarczają jednak polskim przedsiębiorcom. Lobby biznesowe reprezentowane przez Konfederację Lewiatan domaga się dużo dalej idącej nowelizacji wspomnianego prawa, dlatego zaprezentowało ono swoje własne propozycje w tym względzie.

Organizacja przede wszystkim postuluje wydłużenie czasu obowiązywania jednolitego pozwolenia na pobyt wydawanego przez urzędy wojewódzkie. Miałoby ono być ważne przez blisko 4-5 lat. Długoterminowe pozwolenia na pracę miałyby dodatkowo być wydawane według przyspieszonej procedury. Szczególnie szybka ścieżka otrzymania odpowiednich dokumentów miałaby obowiązywać przedsiębiorców nie mających problemów z przestrzeganiem prawa pracy i przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców.

Przedstawiciele biznesu twierdzą, że ich propozycja ma na celu uporanie się z rzekomym deficytem na rynku pracy. Między innymi przez demografię zmiany w Ustawie o cudzoziemcach mają być „potrzebne polskiej gospodarce”.

Na podstawie: Bankier.pl
Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 3 , średnia ocena wartości wpisu: 1,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. koszyk91 17.10.2021 10:02

    Lewiatan – to jedno z imion diabła szatana. Masońska antyludzka organizacja.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.