Lista możliwych skutków ubocznych szczepionek na COVID-19

Opublikowano: 15.12.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3320

Szczepionka firm Pfizer/BioNTech została dopuszczona do użytku w USA, ale tamtejsza Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków stworzyła roboczą listę potencjalnych skutków ubocznych.

W dokumencie pt. „Plany CBER dotyczące monitorowania bezpieczeństwa szczepionek na COVID-19 i ich efektywności” znajduje się wykaz możliwych niepożądanych efektów szczepionki na koronawirusa.

Oto co może grozić każdemu, kto przyjmie tę szczepionkę:

– zespół Guillaina-Barrégo;

– ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia;

– zapalenie opon mózgowych;

– poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego;

– drgawki;

– udar;

– narkolepsja;

– katalepsja;

– choroby autoimmunologiczne;

– odczyny alergiczne;

– zapalenie mięśnia sercowego;

– małopłytkowość;

– choroba Kawasaki;

– artretyzm;

– artralgia;

– komplikacje ciąży i porodu;

– u dzieci wieloukładowa choroba zapalna;

– zgon.

Jak widać lista jest długa i pokazuje jak bardzo dalekie od rzeczywistości są zapewnienia polskiego rządu odnośnie „bezpieczeństwa i skuteczności” szczepionki firm Pfizer/BioNTech.

Autorstwo: Marcin Kozera
Na podstawie: FDA.gov, NCzas.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.