List od rozgniewanej czarnoskórej kobiety

Opublikowano: 31.07.2014 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 4

Organizacja Students for Justice in Palestine (SJP) odgrywa znaczącą rolę na wielu kampusach uniwersyteckich, głosząc mantrę “Wyzwolić Palestynę”. Ci ludzie podają się za grupę obrony praw obywatelskich. Jako Afroamerykanka czuję się głęboko obrażona, że dziedzictwo moich ludzi zostało ukradzione dla tak odrażającego programu. Najwyższa pora zdemaskować ten program i pokazać wyraźnie niektóre z oszustw, którymi kupczą.

Jeśli staracie się propagować dziedzictwo wczesnego kolonializmu islamskiego, który gwałcił i rabował Bliski Wschód, ujarzmił rdzenną ludność tego regionu i narzucił im życie w prześladowaniach i poniżeniu – nie macie prawa do tytułu “bojowników o wolność”.

Jeśli popieracie rasistowską doktrynę arabskiej supremacji i pragniecie (jako następstwo tej doktryny) zniszczyć państwo żydowskie, nie macie prawa twierdzić, że uprzedzenia, które rozprzestrzeniacie, są uprawnionym “oporem”.

Jeśli waszymi bohaterami są siedzący w Gazie duchowni, którzy planują ludobójstwo; którzy umieszczają swoje dzieci na dachach w nadziei, że zostaną rozerwane na kawałki; którzy obsypują pochwałami swoich kumpli z gangów, kiedy udaje im się zamordować żydowskich chłopców w wieku szkolnym i wysadzić w powietrze miejsca, gdzie zbierają się Żydzi – nie macie prawa do twierdzenia, że jesteście jakimiś apollińskimi orędownikami cnót ludzkich. Nie jesteście.

Jeśli wasza działalność obejmuje opłakiwanie żałośnie nieudolnych prób hamasowców, którzy odpalają rakiety, w wyniku czego miliony Żydów żyje nadal, a ich dzieci nie są zamordowane przez te rakiety; nie mają oberwanych kończyn; i nie udało się ich wypatroszyć – nie macie prawa do twierdzenia, że opowiadacie się za sprawiedliwością. Utrzymujecie, że jesteście nieskazitelni. Zdecydowanie tacy nie jesteście.

Jeśli wasza koncepcja szlachetnej sprawy obejmuje obieranie za cel i zastraszanie żydowskich studentów na kampusach, przypisywanie sobie ich historii wygnania i powrotu i kształtowanie jej na wasze podobieństwo, nie macie prawa do twierdzenia, że robicie to w imię swobód obywatelskich i wolności słowa.

Nie możecie bronić i popierać reżimów, które mordują, torturują i prześladują własną ludność, umyślnie utrzymując ją w nędzy i kradnąc jej miliardy dolarów – i twierdzić, że jesteście “pro-arabscy”. Nie jesteście.

Nie możecie bronić i popierać systemu, w którym Żydzi mają zakaz kupowania ziemi, podróżowania po pewnych terenach i życia w ten sposób tylko dlatego, że są Żydami – i twierdzić, że propagujecie równość dla wszystkich. Nie możecie popierać takiego systemu przez propagowanie bojkotu żydowskich przedsiębiorstw, sklepów i instytucji – a potem twierdzić, że jesteście „przeciwko apartheidowi”. To jest zło.

Nie możecie usprawiedliwiać dokonanych rozmyślnie i z premedytacją zamachów bombowych, bicia i linczowania żydowskich mężczyzn, kobiet i dzieci przez mówienie o takich haniebnych zbrodniach jako o części szlachetnego “powstania” uciśnionych – to jest rasizm. To jest zło.

Nie macie prawa udawać, że gdybyście żyli w latach 1960. bylibyście wielkimi przyjaciółmi z Rosą Parks. Rosa Parks była prawdziwą bojowniczką o wolność. Rosa Parks była syjonistką.

Coretta Scott King była syjonistką.

A. Phillip Randolph był syjonistą.

Bayard Rustin był syjonistą.

Count Basie był syjonistą.

Dr Martin Luther King Sr. był syjonistą.

W rzeczywistości oni i wielu, wielu innych mężczyzn i kobiet podpisało w 1975 r. list, który stwierdzał: „Potępiamy antyżydowską czarną listę. Walczyliśmy zbyt długo i zbyt ciężko, by wykorzenić dyskryminację w naszym kraju, by siedzieć bezczynnie, kiedy zagraniczne interesy importują bigoterię do Ameryki. Po tak wielkim cierpieniu, jakiego zaznaliśmy z powodu takich uprzedzeń, uważamy za odrażające starania państw arabskich, które używają siły ekonomicznej dzięki zyskom ze swojej niedawno odkrytej ropy naftowej do bojkotowania firm, które mają kontakty z Izraelem lub mają żydowskich właścicieli, dyrektorów lub managerów, jak również narzucają antyżydowskie warunki wstępne na inwestowanie w tym kraju”.

Widzicie, moi ludzie zawsze byli syjonistami, ponieważ moi ludzie zawsze popierali wolność dla uciśnionych. Zdecydowanie więc nie macie prawa przywłaszczania sobie historii moich ludzi. Nie macie prawa powoływania się na walkę moich ludzi dla waszych podłych celów i nie macie prawa do udawania ofiar w naszym imieniu. Nie macie prawa do szkalowania dobrego imienia moich ludzi i wiązania waszej sprawy ze sprawą dra Kinga. Nasze dwie sprawy są ze sobą diametralnie sprzeczne.

Wasza sprawa jest antytezą wolności. Kosztowała życie setek tysięcy Arabów i Żydów. Rozdzieliła te dwa narody i wzbudziła między nimi wrogość. Doprowadziła do męczarni, udręki, śmierci i zniszczenia.

Oczywiście, nadal macie prawo używać frazesów propagując waszą sprawę. Macie pełne prawo skandować takie słowa jak „równość”, „sprawiedliwość” i „bojownicy o wolność”.

Możecie używać tych słów, jak długo chcecie. Nie sądzę jednak, byście wiedzieli, co one znaczą.

Autorka: Chloé Valdary
Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska
Źródło oryginalne: Tablet
Źródło polskie: Listy z naszego sadu

O AUTORCE

Chloé Valdary – chrześcijanka, studentka na wydziale Stosunków Międzynarodowych University of New Orleans.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
bXXs
Użytkownik
bXXs

Ja myślę że laska załatwia sobie stypendium albo posadkę. Pamiętajcie, że to jedna z tych wielbicielek prawdy objawionej, jak na przykład Lincoln wyzwoliciel z niewolnictwa czy Bush obrońca i mściciel czy Obama aka Sotoro mesjasz NWO.

To co ona sobie uroiła jest efektem zapaści lub uszkodzenia pilota TV, które wyświetla FoxNews :-D

Amen