Linie lotnicze wzywają rząd Hiszpanii by zniósł obowiązek maseczek

Opublikowano: 09.12.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1316

Dyrekcja hiszpańskich narodowych linii lotniczych Iberia wezwała rząd do zniesienia obowiązku noszenia „kowidowych masek” w samolotach. Niemal wszystkie linie lotnicze na świecie zrezygnowały z tego nonsensownego obowiązku, lecz rząd Hiszpanii nadal trwa przy tym wymogu.

„Jednym z głównych problemów branży lotniczej jest to, że noszenie masek nie ma większego sensu” – powiedział dyrektor ds. komunikacji Iberii, Juan Cierco. „Jesteśmy jedynym krajem wraz z Chinami i jednym lub dwoma innymi, który wciąż stosuje tę zasadę” – powiedział Cierco. „Powinniśmy zdjąć maski, ponieważ [utrzymywanie tego obowiązku] wpływa teraz na turystykę i biznes. […] Dziesięć godzin z maską na pokładzie samolotu, kiedy nie jest już konieczne lub niezbędne ze względów zdrowotnych, po prostu nie ma sensu” – dopowiedział dyrektor Iberii.

Szkoda, że szefowie korporacyjni tak szybko przystosowali się do bezużytecznych narzuconych przepisów na początku tzw. pandemii, i tak późno krzyczą o zniesieniu tych bezsensowności. Maseczki nigdy nie miały żadnej podstawy i uzasadnienia medyczno-zdrowotnego. Ponadto, mówienie, że „wpływa teraz na turystykę i biznes” oraz, że „nie jest już konieczne” świadczy bardziej o cynicznej grze, gdyż tak wtedy tak i teraz bezprzedmiotowe przepisy były i są szkodliwe.

Jednak w związku trwaniem rządu przy utrzymywaniu tego wymagania, dochodzi do absurdalnych sytuacji, kiedy to pasażerowie startujący z Hiszpanii lub lecący tam docelowo, a nawet jedynie przelatujący nad terytorium Hiszpanii – nawet gdzieś wysoko, ponad chmurami – są informowani o konieczności nałożenia maseczek. Po tym, jak samolot opuści hiszpańską przestrzeń powietrzną, „koronawirus” przestaje już atakować i maseczki można zdjąć. Na szczęście, jak mówią świadkowie, wezwania do nakładania szmat na twarz nie są już brane na serio przez pasażerów, zmęczonych bezsensowną propagandą rządowo-pseudomedyczną.

Pomimo tego, że większość „kowidowych” ograniczeń w hiszpańskim ruchu krajowym została zniesiona przed latem 2022 roku, rząd z jakichś względów utrzymał obowiązek noszenia maseczek w transporcie publicznym: w samolotach, pociągach, autobusach, chociaż – co podkreśla niedorzeczność – obowiązku tego nie ma w portach lotniczych czy dworcach kolejowych i autobusowych.

Oprócz sektora transportu publicznego obowiązek utrzymano w placówkach służby zdrowia i aptekach, co – notabene – nie odbiega od równie zbrodniczych przepisów przedłużenia takowego obowiązku w polskich placówkach tzw. służby zdrowia.

Na podstawie: Twitter.com
Źródło: Bibula.com

10

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.