Linie lotnicze wzywają do zakazania 5G w pobliżu lotnisk

Opublikowano: 19.01.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1559

Prezesi największych amerykańskich linii lotniczych ostrzegli w poniedziałek przed „katastrofalnym zakłóceniem” ich działalności, jeśli firmy telekomunikacyjne wdrożą technologię 5G bez ograniczeń w pobliżu lotnisk.

Linie lotnicze chcą by wdrożenie sieci 5G, które ma rozpocząć się dzisiaj, zostało opóźnione w pobliżu kluczowych lotnisk w USA.

AT&T — największa na świecie firma telekomunikacyjna i największy dostawca usług telefonii komórkowej w USA — oraz Verizon już dwukrotnie opóźniały uruchomienie nowej usługi C-Band 5G z powodu ostrzeżeń ze strony linii lotniczych i producentów samolotów, że nowy system może kolidować z ich zdolnością do mierzenia wysokości.

„Piszemy z pilną prośbą o wdrożenie technologii 5G w całym kraju, z wyjątkiem odległości około dwóch mil od pasów startowych na lotniskach, zgodnie z definicją FAA z dnia 19 stycznia 2022 r.”, powiedzieli dyrektorzy generalni w liście otrzymanym przez kilka agencji prasowych.

Organ regulacyjny Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) powiedział w niedzielę, że zatwierdził niektóre transpondery do działania na obszarach, na których zostanie rozmieszczone 5G, usuwając je „aż z 48 z 88 lotnisk najbardziej bezpośrednio dotkniętych zakłóceniami pasma C 5G”.

Jednak linie lotnicze obawiają się, że pozostałe ograniczenia na tych lotniskach, a także duża ilość niecertyfikowanego sprzętu, mogą doprowadzić do uziemienia tysięcy lotów.

Źródło oryginalne: InfoWars.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.