Lider przedsiębiorców chce masowo przyjmować Kazachów

Opublikowano: 07.01.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1001

Wydarzenia w Kazachstanie są szeroko komentowane w Polsce, głównie za sprawą ich geopolitycznych konsekwencji. Szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Cezary Kaźmierczak, wykorzystał natomiast tę okazję do propagowania masowej imigracji obywateli w większości muzułmańskiego Kazachstanu do naszego kraju.

Protesty w Kazachstanie wybuchły pod koniec ubiegłego tygodnia. Początkowo miały charakter regionalny i dotyczyły podwyżek cen gazu, spowodowanych zresztą ich urynkowieniem przez przedsiębiorstwa zajmujące się ich dystrybucją. Później demonstracje rozlały się na cały kraj, w Ałmatach przyjmując niezwykle gwałtowny charakter.

Wydarzenia w Azji Środkowej są szeroko komentowane na portalach społecznościowych i w niektórych mediach głównego nurtu. Mogą mieć bowiem poważne konsekwencje geopolityczne, a dodatkowo do Kazachstanu wysłane zostały między innymi wojska Federacji Rosyjskiej.

Lobby biznesowe w Polsce postanowiło jednak wykorzystać krwawe zamieszki w Kazachstanie do swoich własnych celów. Przewodniczący Związku Przedsiębiorców i Pracodawców odniósł się do nich w swoim wpisie na „Twitterze”, postulując masowe wpuszczanie kazachskich imigrantów.

„Powinnismy natychmiast rozpocząc akcję ściagania i osiedlania zamoznych Kazachów w Polsce. Niezamoznych zresztą też. Dawać wizy i azyle jak leci” (pisownia oryginalna – przyp. red.) – napisał Kaźmierczak.

Populacja Republiki Kazachstanu szacowana jest obecnie na prawie 19 milionów osób. W państwie tym żyje blisko 120 różnych narodowości i grup językowych, natomiast ponad 70 proc. obywateli Kazachstanu deklaruje się jako muzułmanie.

Na podstawie: Twitter.com/C_Kazmierczak
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.