Liczba bankructw nadal spada

Opublikowano: 02.12.2012 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 475

Od stycznia do października tego roku, upadłość ogłosiło łącznie 910 przedsiębiorstw, co stanowi 31 procentowy spadek w porównaniu z rokiem poprzednim, w którym w tym samym okresie zbankrutowało aż 1317 firm.

Według najnowszych danych podanych przez Urząd Statystyczny w Islandii wynika, że 118 przedsiębiorstw ogłosiło upadłość w październiku, a wśród nich największą liczbę stanowiły firmy z branży budowlanej.

W tym samym czasie zostało zarejestrowanych 155 nowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, zaś w październiku 2011 roku było ich 143. Największy wzrost wśród powstających nowych spółek zaobserwowano w branży nieruchomości.

W ciągu dziesięciu miesięcy 2012 roku otworzono łącznie 1473 nowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, co stanowi pięcioprocentowy wzrost do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Źródło: Informacje.is


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. davidoski 02.12.2012 13:23

    A wszystko to dzięki pokazaniu środkowego palca banksterom.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.