Lewicowi aktywiści solidarni z Żółtymi Kamizelkami

Opublikowano: 16.03.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1883

“Czas skończyć z policyjną przemocą na francuskich ulicach” – apel tej treści wręczyli konsulowi honorowemu Francji we Wrocławiu działacze i działaczki Społecznego Forum Wymiany Myśli. Wyrazili solidarność z uczestnikami ruchu Żółtych Kamizelek.

W apelu złożonym w sekretariacie konsula Richarda Kepinskiego aktywiści i aktywistki Społecznego Forum Wymiany Myśli przypominają, że od początku protestów we Francji ponad 2000 osób odniosło rany, gdy policja rozpędzała zgromadzenia. Prawie 200 osób zostało ciężko poszkodowanych, straciło np. rękę czy oko. Do tego ok. 1500 osób czeka na procesy w trybie uproszczonym.

Władze francuskie nie traktują poważnie kluczowych postulatów Żółtych Kamizelek. Prezydent Emmanuel Macron, portretowany przez liberałów jako zbawca demokracji i reformator Europy, wraz ze swoim politycznym zapleczem (najbogatsi i wielka finansjera) dąży do spacyfikowania i „przeczekania” oddolnego ruchu.

Przedstawiciele SFWM wyrazili poparcie dla walczących na ulicach francuskich miast o poprawę warunków życia demonstrantów. Poinformowali również że jest to pierwsza (ale nie ostatnia) inicjatywa Ogólnopolskiego Komitetu Poparcia Żółtych Kamizelek i Solidarności z Represjonowanymi Demonstrantami.

Chętni, by poprzeć deklaracji wspierającej Żółte Kamizelki mogą to zrobić pisząc na adres: spoleczneforumwymianymysli@gmail.com.

Autorstwo: Małgorzata Kulbaczewska-Figat
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Fenix 17.03.2019 08:24

    Obywatele upominają się o swoją władze osobistą , zwrotem władzy elit sprawujących . Dymisja Macrona ,bez wyboru władzy sprawowanej . Prawowitym następcą Naród Obywateli dzielących władzę!!! Manifest Narodu Obywateli Francji, Polski i krajów w UE napisać, przestrzegać , spełnić. Jedno prawo , wyborem Obywateli Narodów w UE , zmieni paradygmat.

  2. Fenix 18.03.2019 09:09

    Nie walczymy w UK o każdego człowieka ? Tak zwracamy godności Narodom dzielącym władzę. Obywatele zachowują władzę prawem / używają władzy prawem . Nie sprawują władzy siłą . Ludzie tak odbieramy władzę uzurpatorom ,ich partii ,elicie niegodziwych. Siła w jedności jednostek!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.