Lewicowa przemoc jest problemem w Saksonii

Opublikowano: 07.01.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1257

Z raportu niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV) wynika, że każdy z wymienionych w nim radykalizmów (islamistyczny, prawicowy, lewicowy) stanowi statystycznie mniej więcej jedną trzecią całego zjawiska ekstremizmu, choć różnią się one rodzajem i skalą ataków. Teraz z sygnałów płynących z Niemiec widać, że coraz poważniejszym zagrożeniem staje się ekstremizm lewicowy.

Miasto Lipsk i land Saksonia chcą ściślej współpracować w walce z brutalnymi przestępcami ze skrajnie lewicowej sceny. Minister spraw wewnętrznych landu Roland Wöller (CDU) i burmistrz Lipska Burkhard Jung (SPD) zapowiedzieli powstanie w tym targowym mieście grupy do spraw „zapobiegania ekstremizmowi”. Ponadto w planach jest jeszcze intensyfikacja poszukiwania sprawców. Między innymi przyznano nagrodę w wysokości 100 000 euro za informacje od społeczeństwa dotyczące poprzednich ataków.

Decyzja została podjęta po wielokrotnych atakach na deweloperów w Lipsku, w których na początku listopada pracownik został ranny w swoim mieszkaniu. „Problem lewicowego ekstremizmu jest wyzwaniem nie tylko dla Lipska, ale także dla całej Saksonii” – powiedział minister Wöller. Ostatnie ataki w mieście, na placu budowy, i na 34-letnią architektkę, to w jego opinii „terror skierowany przeciwko ludności i mieniu, czego nie możemy akceptować”.

Do zaniepokojenia władz Saksonii doszły też starcia skrajnej lewicy z policją w Sylwestra w Lipsku, w wyniku których 38-letni funkcjonariusz musiał przejść natychmiastową operację. Lewacka bojówka pchnęła podpalony karton sklepowy w stronę grupy policjantów, a potem obrzucała ich fajerwerkami.

Skrajna lewica dopuszcza się nie tylko aktów terroryzmu wobec deweloperów, których oskarża o zawyżanie cen mieszkań, czy wobec funkcjonariuszy policji. Także politycy antyimigracyjnej partii Alternative für Deutschland byli obiektami ataków. W ubiegłym roku, o czym można przeczytać na stronach organizacji lewicowych, dochodziło do podpaleń samochodów polityków AfD, niszczenia innego mienia oraz obiektów, w których mieli się spotykać.

Burmistrz Lipska Burkhard Jung podkreślił, w reakcji na wydarzenia sylwestrowe w Connewitz, dzielnicy Lipska, że istnieje „wąska grupa przestępców, którzy myślą, że mogą prowadzić działalność anarchistyczno-przestępczą w mieście. Musimy to zatrzymać. Nie powinno być kryjówek, zrozumienia ani solidarności z tymi podłymi przestępczymi działaniami”.

Wydaje się rozsądne sądzić, że w odpowiedzi na coraz większe poczucie braku bezpieczeństwa w różnych sektorach społeczeństwa niemieckiego, będą wzrastać na tym podłożu różne skrajne ugrupowania, a wzrost jednych będzie napędzał rozwój pozostałych. Nie da się obecnie mówić o rozwiązywaniu problemu tylko jednego ekstremizmu.

Autorstwo: JW, NOS
Na podstawie: Lvz.de, Amwenglish.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o