Lewicowa przemoc jest problemem w Saksonii

Opublikowano: 07.01.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 962

Z raportu niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV) wynika, że każdy z wymienionych w nim radykalizmów (islamistyczny, prawicowy, lewicowy) stanowi statystycznie mniej więcej jedną trzecią całego zjawiska ekstremizmu, choć różnią się one rodzajem i skalą ataków. Teraz z sygnałów płynących z Niemiec widać, że coraz poważniejszym zagrożeniem staje się ekstremizm lewicowy.

Miasto Lipsk i land Saksonia chcą ściślej współpracować w walce z brutalnymi przestępcami ze skrajnie lewicowej sceny. Minister spraw wewnętrznych landu Roland Wöller (CDU) i burmistrz Lipska Burkhard Jung (SPD) zapowiedzieli powstanie w tym targowym mieście grupy do spraw „zapobiegania ekstremizmowi”. Ponadto w planach jest jeszcze intensyfikacja poszukiwania sprawców. Między innymi przyznano nagrodę w wysokości 100 000 euro za informacje od społeczeństwa dotyczące poprzednich ataków.

Decyzja została podjęta po wielokrotnych atakach na deweloperów w Lipsku, w których na początku listopada pracownik został ranny w swoim mieszkaniu. „Problem lewicowego ekstremizmu jest wyzwaniem nie tylko dla Lipska, ale także dla całej Saksonii” – powiedział minister Wöller. Ostatnie ataki w mieście, na placu budowy, i na 34-letnią architektkę, to w jego opinii „terror skierowany przeciwko ludności i mieniu, czego nie możemy akceptować”.

Do zaniepokojenia władz Saksonii doszły też starcia skrajnej lewicy z policją w Sylwestra w Lipsku, w wyniku których 38-letni funkcjonariusz musiał przejść natychmiastową operację. Lewacka bojówka pchnęła podpalony karton sklepowy w stronę grupy policjantów, a potem obrzucała ich fajerwerkami.

Skrajna lewica dopuszcza się nie tylko aktów terroryzmu wobec deweloperów, których oskarża o zawyżanie cen mieszkań, czy wobec funkcjonariuszy policji. Także politycy antyimigracyjnej partii Alternative für Deutschland byli obiektami ataków. W ubiegłym roku, o czym można przeczytać na stronach organizacji lewicowych, dochodziło do podpaleń samochodów polityków AfD, niszczenia innego mienia oraz obiektów, w których mieli się spotykać.

Burmistrz Lipska Burkhard Jung podkreślił, w reakcji na wydarzenia sylwestrowe w Connewitz, dzielnicy Lipska, że istnieje „wąska grupa przestępców, którzy myślą, że mogą prowadzić działalność anarchistyczno-przestępczą w mieście. Musimy to zatrzymać. Nie powinno być kryjówek, zrozumienia ani solidarności z tymi podłymi przestępczymi działaniami”.

Wydaje się rozsądne sądzić, że w odpowiedzi na coraz większe poczucie braku bezpieczeństwa w różnych sektorach społeczeństwa niemieckiego, będą wzrastać na tym podłożu różne skrajne ugrupowania, a wzrost jednych będzie napędzał rozwój pozostałych. Nie da się obecnie mówić o rozwiązywaniu problemu tylko jednego ekstremizmu.

Autorstwo: JW, NOS
Na podstawie: Lvz.de, Amwenglish.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o