Lewica wygrała, prawica będzie rządzić

Opublikowano: 06.10.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

Wybory parlamentarne na Łotwie wygrała nieznacznie prokremlowska socjaldemokratyczna partia Zgoda, jednak nie utworzy ona rządu. Żadne z pozostałych ugrupowań najprawdopodobniej nie wejdzie z nią w koalicję. Podobnie jak po poprzednich wyborach rząd stworzy centroprawicowy blok.

Proklemowska socjaldemokratyczna Zgoda uzyskała w sobotnim głosowaniu 23,26 procent głosów – wynika z danych podanych przez łotewską Centralną Komisję Wyborczą. Drugie miejsce z wynikiem 21,62 procent zajęła centroprawicowa rządząca partia Jedność premier Laimdoty Straujumy. Wysokie poparcie odnotowała również Unia Zielonych i Związku Rolników – 19,74 procent.

Czwarte miejsce zajęło Zjednoczenie Narodowe, które poparło 16,5 procent głosujących. Właśnie ono, wraz z Jednością, najprawdopodobniej stworzy koalicję, gdyż łącznie będą dysponować około 60 mandatami w łotewskim 100-osobowym Sejmie.

Nowe lewicowe ugrupowanie Od Serca dla Łotwy uzyskało 6,91 procent głosów.

Do Sejmu wejdzie również Łotewski Związek Regionów, który poparło 6,47 procent wyborców.

Frekwencja wyniosła 58,78 procent. Najwięcej osób, bo prawie 70 procent, zagłosowało w regionie ryskim. Najmniej – 46,99 procenta – poszło do urn w położonej na wschodzie kraju Łatgalii.

Autor: jkl
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o