Lewica i OPZZ pracują nad pomocą dla Ukraińców na rynku pracy

Opublikowano: 06.03.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1079

Posłowie Lewicy i przedstawiciele Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych dyskutowali nad udzieleniem pomocy Ukraińcom, którzy będą chcieli zasilić polski rynek pracy. Głównym celem lewicy i związkowców jest stworzenie odpowiednich ram prawnych, aby uchodźcy mogli pracować na terytorium naszego kraju.

Klub parlamentarny Lewicy poinformował na swoich stronach internetowych, że w konsultacjach z ich strony wzięli udział posłowie Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Maciej Konieczny i Paulina Piechna-Więckiewicz oraz wiceszef OPZZ Sebastian Koćwin. Głównym celem ich rozmów było omówienie całego pakietu pomocy dla ukraińskich obywateli uciekających przed wojną.

Lewicowcy są zainteresowani głównie ułatwieniami dla dzieci przybywających z Ukrainy, a także dla dorosłych Ukraińców rozglądających się za zatrudnieniem w naszym kraju. Konsultacje ze związkami zawodowymi mają zaś na celu opracowanie odpowiednich zmian legislacyjnych. mających pomóc im w szybkim wejściu na polski rynek pracy.

Zdaniem Lewicy i OPZZ konieczne jest zabezpieczenie zarówno polskich, jak i ukraińskich pracowników. Przyjmowanie tych drugich nie może bowiem odbywać się kosztem dotychczasowych warunków pracy oraz zarobków. Konieczny twierdzi więc, że Polacy i Ukraińcy muszą cieszyć się równymi prawami, na straży których powinny stać państwo i związki zawodowe.

OPZZ domaga się z kolei współpracy z administracją państwową, samorządami, organizacjami pozarządowymi i partnerami społecznymi, bo w ten sposób możliwe jest kompleksowe zajęcie się uchodźcami wojennymi.

Na podstawie: Klub-Lewica.org.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.