Lewica dotrzymuje słowa w sprawie aborcji

Opublikowano: 14.11.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1747

„Składamy dwa projekty ustaw: o liberalizacji prawa aborcyjnego i depenalizacji aborcji” – oświadczyły parlamentarzystki Lewicy podczas konferencji prasowej w Sejmie.

„Wypełniamy nasze zobowiązanie” – podkreśliła posłanka Katarzyna Kotula. Pierwszy z nich liberalizuje prawo aborcyjne i wprowadza legalną, bezpieczną, darmową i dostępną aborcję do 12 tygodnia bez podawania przyczyny. W tym także wprowadzający aborcję farmakologiczną. Drugi projekt to dekryminalizacja aborcji oraz pomocy przy przerywaniu ciąży, aby ktokolwiek kto pomaga osobie, która dokona aborcji, nie był ścigany i nie ponosił z tego powodu kary.

„Chodzi również o to, aby lekarze przestali się bać dokonywać aborcji. Kobiety, tak jak pani Iza, nie mogą umierać na porodówkach, ponieważ nie jest im udzielana pomoc” – zaznaczyła posłanka Anna-Maria Żukowska.

„Będziemy szukać dla nich większości oraz poparcia, jesteśmy to winne wyborczyniom, które głosowały na Lewicę. Była to wielka motywacja, która między innymi spowodowała tę ogromną frekwencję wśród kobiet oraz aby głosować na partie dotychczasowej opozycji, a wkrótce koalicji rządzącej” – zapowiedziała. Jak zaznaczyła, oba projekty w toku prac Sejmu oba projekty będzie można połączyć w jeden.

„Kwestia legalizacji aborcji nie znalazła się w umowie koalicyjnej, jednakże wszyscy liderzy zadeklarowali, iż chcą wypracowywać rozwiązania dotyczące poprawienia sytuacji kobiet w Polsce tutaj, w parlamencie. Dlatego już od zaraz zaczynamy nad nimi prace, nie ma co czekać ani jednego dnia” – mówiła senatorka Magdalena Biejat.

„Już od dzisiaj zaczynamy przekonywać naszych partnerów oraz partnerki z innych ugrupowań koalicyjnych. Będziemy przekonywać wszystkich posłów i senatorów po stronie demokratycznej do poparcia tych projektów” – podkreśliła. „Chcemy szerokich konsultacji społecznych, do czego będziemy przekonywać Marszałka Sejmu” – dodała.

Źródło: Trybuna.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Stanlley 14.11.2023 12:09

  Taaak bo to nic nie kosztuje. Mają tyle wspólnego z lewicą co narodowy socjalizm. Lewica zawsze była przeciw wojnom, a oni popierają militaryzację… ważniejsze dla nich są nowe czołgi i rakiety niż szpitale i lekarze…

 2. pikpok 14.11.2023 14:19

  Oni tylko dbają o to, by znalazło się tu miejsce dla innego narodu. Dlaczego tak bardzo walczyli o przymusowe wielokrotne szczepienia w czasie covidiozy ? To już dawno nie jest stara prawdziwa lewica.

 3. chaldejczyk 14.11.2023 22:39

  @ Stanlley Cyt: ważniejsze dla nich są nowe czołgi i rakiety niż szpitale i lekarze…

  Artykuł akurat potwierdza, że ważne są kobiety i lekarze im pomagający.

 4. Denisrozrabiaka 14.11.2023 23:42

  Stanlley, to może pomóc kobietom, które chcą np. ukryć romans przed mężem- czy ty nie masz serca? Żal ci kilkudziesięciu milionów na pomoc lekarzom? Oni też muszą czymś jeździć np. do pracy.

 5. Anne K 15.11.2023 07:20

  To partyjne “paprotki” i ruchy pozorne. Panowie podpisujący się pod umową koalicyjną – nie zająknęli się na ten temat.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.