Leszek Czarnecki pozwie Polskę na miliard euro

Opublikowano: 14.07.2019 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 278

Biznesmen Leszek Czarnecki i właściciel Getin Banku złoży pozew w Międzynarodowym Trybunale Arbitrażowym w Sztokholmie. Komisja Nadzoru Finansowego i Bankowy Fundusz Gwarancyjny zostaną oskarżone o działania na niekorzyść biznesów Leszka Czarneckiego i próbę ich przejęcia – donosi „Gazeta Wyborcza”.

https://www.youtube.com/watch?v=J7KLOHpR8Fs

Wiosną 2018 r. zostało opublikowane nagranie biznesmena, gdzie szef KNF Marek Chrzanowski żądał od niego 40 mln zł łapówki w zamian za „spokój”. „Biznesmen, kiedyś w czołówce najbogatszych Polaków, stracił ponad 2 mld zł z osobistego majątku. Całość strat ma wyceniać na 1 mld euro (4,3 mld zł)”.

Zanim wiosną 2018 r. Czarnecki dostał od ówczesnego szefa KNF Marka Chrzanowskiego słynną propozycję łapówki w zamian za „spokój” (biznesmen spotkanie nagrał, żądaną łapówkę wycenił na 40 mln zł), musiał na wniosek BFG dokapitalizowywać swoje banki i podnosić poziom ich rezerw. Groziło mu, że państwo przejmie banki za symboliczną złotówkę, bo takie prawo było procedowane w parlamencie.

Leszek Czarnecki jest nielubiany i pewnie wielu Czytelników ubawią kłopoty biznesmena. 17 czerwca portal Money.pl pisał: „Leszek Czarnecki, do którego należy m.in. Getin Noble Bank, ma majątek o wartości 393 mln zł. W rok stracił ponad 1 mld zł i zaliczył gigantyczny spadek na liście najbogatszych Polaków. (…) Daje to dopiero 99 miejsce wśród najbogatszych Polaków. (…) Gigantyczna strata na majątku Czarneckiego wynika z przeceny akcji należących do niego banków. W ciągu 12 miesięcy Getin Noble Bank stracił połowę kapitalizacji, a Idea Bank aż 70 proc. Po około 60 proc. mniej warte są Open Finance i Getin Holding. Pierwsze poważne problemy Czarneckiego i jego finansowego imperium związane były z kredytami frankowymi, które zaciążyły na portfelu Getin Noble Banku. Był on mocno zaangażowany w ich sprzedaż”.

Zanim wielu uradują kłopoty krytykowanego od wielu lat w mediach biznesmena, chciałbym przypomnieć znany cytat: „Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni”.

Autorstwo: Romuald Kałwa
Na podstawie: Wyborcza.pl
Źródło: NEon24.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o