Lekarze niechętni do zwalniania ze szczepień

Opublikowano: 16.09.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1922

Zwolnienia z obowiązku szczepień i posiadania ontaryjskiego paszportu szczepiennego powinny być rzadkie, mówi dr Elizabeth Muggah, lekarz rodzinny z Ottawy w Kanadzie i przewodnicząca Ontario College of Family Physicians. Jej zdaniem istnieją właściwie dwa powody, dla których ktoś nie powinien się szczepić.

Ontario wprowadza paszporty szczepienne 22 września. Będą potrzebne, by zjeść w środku w restauracji, pójść na siłownię, do klubu lub kina. Przed wejściem trzeba będzie przedstawić potwierdzenie przyjęcia dwóch dawek szczepionki lub okazać dokument od lekarza zwalniający ze szczepienia. Prowincja zaznacza, że na początku zwolnienia lekarskie ze szczepień nie będą zamieszczone w systemie, więc tradycyjne zaświadczenia powinny być honorowane. College of Physicians and Surgeons of Ontario zwrócił się do lekarzy z prośbą, by z rozwagą udzielać zwolnień.

Dr Muggah mowi, że spotkała się z kilkoma prośbami o zwolnienie, ale takich zapytań nie jest wiele. Mówiąc o przyczynach wyjątkowego traktowania danego pacjenta wymienia dwa czynniki.

Pierwszy to uczulenie na jakiś składnik szczepionki, a drugi – efekty uboczne po pierwszej dawce. Jeśli chodzi o alergię, to kwalifikować się będą reakcje anafilaktyczne potencjalnie zagrażające życiu, powodujące trudności z oddychaniem (jak w przypadku reakcji na orzechy czy ukąszenia pszczół). Muggah zaznacza, że wystąpienie szoku anafilaktycznego w reakcji na inny alergen nie oznacza, że osoba zareaguje tak samo na szczepionkę. Składnikiem preparatów Pfizer-BioNTech i Moderna, który może wywołać uczulenie, jest poli(tlenek) etylu, popularny składnik chemiczny, który znajduje się w syropach na kaszel, niektórych lekach wydawanych na receptę, a nawet w produktach do pielęgnacji skóry. Większość ludzi miała z nim styczność.

W przypadku zwolnienia drugiego rodzaju, nie wszystkie efekty uboczne pierwszej dawki będą zwalniać z przyjęcia drugiej, mówi dr Muggah. Zwalnia tylko zapalenie serca (myocarditis lub pericarditis). Muggah podkreśla, że osłabienie odporności nie jest czynnikiem zwalniającym ze szczepienia.

Tymczasem People’a Party of Canada Maxime’a Berniera przypomina, że masowe lockdowny nie były stosowane nigdy wcześniej przed pandemią COVID-19, a teraz okazały się nie do końca skuteczne w walce z wirusem. Partia podsumowuje, że przyniosły więcej szkody niż pożytku. Czekają nas jeszcze ich efekty długofalowe, czyli zgony związane z depresją, odkładaniem operacji, narkotykami, przemocą domową i samobójstwa.

Bernier i jego partia przypominają, że zgodnie z sekcją 1 Karty Praw i Swobód prawa i wolność obywateli mogą być ograniczane jedynie w uzasadnionych przypadkach – zdaniem PPC restrykcje sanitarne uzasadnione nie były. Partia w swoim programie zauważa, że najwięcej do powiedzenia mają tu prowincje, ale Ottawa może je popierać lub zniechęcać do stosowania pewnych kroków poprzez rozdzielanie funduszy pomocowych.

Bernier proponuje następujące rozwiązania dotyczące pandemii COVID-19:

– Promowanie racjonalnego i opartego na nauce podejścia do pandemii, które będzie się skupiać na osobach najbardziej zagrożonych, poszanowaniu wolności Kanadyjczykow, umożliwi im podejmowanie świadomych decyzji, a odrzuci przymus i dyskryminację.

– Zwolnić główną urzędnik medyczną Kanady, Theresę Tam i zastąpić ją osobą, która będzie współpracować z agencjami prowincyjnymi wprowadzającymi racjonalne podejście do pandemii, a nie rekomendacje WHO.

– Odwołać przymusowe szczepienia i regularne testowanie urzędników federalnych i pracowników zatrudnionych w sektorach regulowanych federalnie.

– Znieść paszporty covidowe dla podróżnych.

– Przeciwstawiać się obowiązkom szczepień, paszportom covidowym i innym autorytarnym środkom wprowadzanym przez prowincje, a przy tym wspierać osoby indywidualne i organizacje składające w sądach pozwy związane z ograniczeniami sanitarnymi.

– Wspierać działania prowincji mające na celu pomoc najbardziej zagrożonym członkom społeczeństwa, ale zaprzestać pomocy jurysdykcjom wprowadzającym lockdowny.

– Wspierać badania naukowe i rozwój metod leczenia COVID-19 i innych chorób wirusowych.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.