Lekarze Bez Granic nie chcą pieniędzy od UE

Opublikowano: 19.06.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 351

„Lekarze bez Granic” nie będą więcej przyjmować pieniędzy z Unii Europejskiej. Stéphane Roques, dyrektor generalny organizacji, opowiedział dlaczego musiał zdecydować się na taki krok.

Organizacja pozarządowa Lekarze Bez Granic (Médecins sans frontières — MSF) ogłosiła w piątek, że nie będzie więcej przyjmować pieniędzy z Unii Europejskiej, aby wyrazić swój protest przeciwko polityce migracyjnej, której celem jest „odepchnięcie ludzi z ich nieszczęściami jak najdalej od europejskich brzegów”.

Stéphane Roques, dyrektor generalny organizacji, skomentował to wydarzenie: “Podjęliśmy decyzję, aby więcej nie przyjmować europejskiej pomocy, aby wyrazić w ten sposób naszą niezgodę z polityką w sferze przyjmowania uchodźców, prowadzoną dziś przez Europę, a także zasygnalizować bardzo negatywne skutki, jakie ma to dla tych ludzi, których dziś odpycha się jak najdalej. W tej chwili rzeczywiście widzimy wyjątkowe ograniczanie prawa na azyl. Nie są przestrzegane dwie konwencje o uchodźcach, które Europa przecież podpisywała.

Stéphane Roques podkreślił: “Protestujemy przeciwko temu, mówimy o tym już od kilku miesięcy. A dziś widzimy, że taki typ porozumienia może zostać rozpowszechniony i że teraz trwają rozmowy z państwami afrykańskimi i na Bliskim Wschodzie, aby doprowadzić do takiego samego typu, powiedzmy, „transakcji” z Europą, która prosi te państwa o postawienie bariery na drodze migrantów, o przeszkodzenie im w przebyciu drogi, namawia do przyjęcia tych ludzi z powrotem, a jeśli państwa tego nie zrobią, to stracą stymulującą pomoc albo mogą nawet zostać podjęte sankcje finansowe przeciwko nim. Mamy obecnie do czynienia z handlem prawem azylowym, a to jest niedopuszczalne.”

“[Ta decyzja] nie ma związku z Turcją. Oczywiście, my także niepokoimy się o ludzi, którzy utknęli dziś na granicy, szczególnie między Syrią i Turcją, i dla których jest dziś bardzo ważne, aby warunki przyjęcia tych ludzi zostały poprawione.”

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o