Lekarz odchodzi z zawodu przez muzułmanów

Opublikowano: 20.05.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 11

Angielski lekarz wyznał, że planuje się zwolnić po tym jak został przez muzułmanów oskarżony o rasizm. Trwa dochodzenie w sprawie „dyskryminowania” muzułmanki, bo lekarz poprosił ją grzecznie o zdjęcie „welonu”, kiedy nie mógł zrozumieć jej słów zza czarnego materiału.

https://www.youtube.com/watch?v=h-FtrJLr4VA

Dr Keith Wolverson zapytał ją grzecznie „czy może zdjąć część garderoby z uwagi na dobro leczenia” bo nie mógł zrozumieć jej wyjaśnień na temat dolegliwości córki.

Lekarz jest załamany, bo tydzień temu otrzymał pismo od regulatora zawodu – Głównego Zarządu Medycznego (General Medical Council) informujące go, że jest prowadzone przeciwko niemu postępowanie w sprawie rasistowskiej dyskryminacji.

Lekarz, który pracował w zawodzie 23 lata i miał wspaniałe rezultaty, po przemyśleniu sytuacji postanowił się zwolnić bez względu na wynik dochodzenia. Powiedział, że „czuje, że miała miejsce ogromna niesprawiedliwość”. Dbałość lekarza o przeprowadzenie badania w sposób nie pozostawiający wątpliwości co do objawów chorobowych zostało zinterpretowane jako rasizm. Powiedział: „Absolutnie nie chcę już być lekarzem”.

Niefortunne dla lekarza badanie miało miejsce w Royal Stoke University Hospital w Stoke – on – Trent, hrabstwo Staffordshire. Pacjentka z zakrytą twarzą przyszła na badanie z 11-letnią córką narzekając na jej migdałki. Lekarz nie bardzo mogąc zrozumieć co kobieta do niego mówi więc poprosił o zdjęcie „welonu” mówiąc, że bardzo utrudnia on komunikację. Zazwyczaj taka prośba spotyka się ze zrozumieniem i kobiety automatycznie odkrywają twarz ułatwiając przeprowadzenie wywiadu.

Według lekarza także i ta kobieta dostosowała się do prośby, ale pół godziny po wizycie pojawił się jej mąż oświadczając, że złoży skargę na zachowanie lekarza a następnie usiadł w korytarzu bacznie przyglądając się lekarzowi za każdym razem, kiedy wychodził on do pacjenta i nawiązywał kontakt wzrokowy dając mu do zrozumienia, że go kontroluje co miało znamiona zastraszania. Potem mężczyzna złożył formalne zażalenie a lekarzowi zabroniono pracy w pogotowiu.

W dokumencie przesłanym doktorowi była mowa o tym, że miał on odmówić leczenia w przypadku gdyby kobieta nie zdjęła zasłony a ona z powodów religijnych nie chciała tego uczynić. Twierdzono, że lekarz był niegrzeczny i obdarzył ją „brudnym spojrzeniem” pozostawiając ją płaczącą w szoku.

Dr Keith Wolverson nie chce już wykonywać zawodu lekarza.

Na podstawie: TheSun.co.uk, DailyMail.co.uk
Źródło: Brytol.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

Wg mnie to ta pani jest jeszcze większą rasistką niż ten lekarz, przychodzi w XIX wiecznym szlafroku do lekarza i tu… zderzenie. “O to tu już mamy XXI wiek”. Powinna wyjechać na pustynie skąd przyjechała i iść do szamana z tymi migdałkami.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Religijnie oczadziałego męża posłać do lekarza z chorymi dziećmi. Przyjąć prawo , w izbie przyjęć i na terenie szpitala zakaz noszenia burek, welonów.
Nie z powodów religijnych ” kobiety automatycznie odkrywają twarz ułatwiając przeprowadzenie wywiadu” a ze strachu przed mężem, despota zakłamany “bo zupa była za słona ” ?
” i obdarzył ją „brudnym spojrzeniem” ? Stop religijnej ciemnocie i zacofaniu , dość ogłupiania ludzi!
Brawo dla lekarza , za nagłośnienie tego faktu . Do wskazania , i przeciwdziałania religijnej dyskryminacji kobiet!