Lekarz odchodzi z zawodu przez muzułmanów

Opublikowano: 20.05.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 638

Angielski lekarz wyznał, że planuje się zwolnić po tym jak został przez muzułmanów oskarżony o rasizm. Trwa dochodzenie w sprawie „dyskryminowania” muzułmanki, bo lekarz poprosił ją grzecznie o zdjęcie „welonu”, kiedy nie mógł zrozumieć jej słów zza czarnego materiału.

https://www.youtube.com/watch?v=h-FtrJLr4VA

Dr Keith Wolverson zapytał ją grzecznie „czy może zdjąć część garderoby z uwagi na dobro leczenia” bo nie mógł zrozumieć jej wyjaśnień na temat dolegliwości córki.

Lekarz jest załamany, bo tydzień temu otrzymał pismo od regulatora zawodu – Głównego Zarządu Medycznego (General Medical Council) informujące go, że jest prowadzone przeciwko niemu postępowanie w sprawie rasistowskiej dyskryminacji.

Lekarz, który pracował w zawodzie 23 lata i miał wspaniałe rezultaty, po przemyśleniu sytuacji postanowił się zwolnić bez względu na wynik dochodzenia. Powiedział, że „czuje, że miała miejsce ogromna niesprawiedliwość”. Dbałość lekarza o przeprowadzenie badania w sposób nie pozostawiający wątpliwości co do objawów chorobowych zostało zinterpretowane jako rasizm. Powiedział: „Absolutnie nie chcę już być lekarzem”.

Niefortunne dla lekarza badanie miało miejsce w Royal Stoke University Hospital w Stoke – on – Trent, hrabstwo Staffordshire. Pacjentka z zakrytą twarzą przyszła na badanie z 11-letnią córką narzekając na jej migdałki. Lekarz nie bardzo mogąc zrozumieć co kobieta do niego mówi więc poprosił o zdjęcie „welonu” mówiąc, że bardzo utrudnia on komunikację. Zazwyczaj taka prośba spotyka się ze zrozumieniem i kobiety automatycznie odkrywają twarz ułatwiając przeprowadzenie wywiadu.

Według lekarza także i ta kobieta dostosowała się do prośby, ale pół godziny po wizycie pojawił się jej mąż oświadczając, że złoży skargę na zachowanie lekarza a następnie usiadł w korytarzu bacznie przyglądając się lekarzowi za każdym razem, kiedy wychodził on do pacjenta i nawiązywał kontakt wzrokowy dając mu do zrozumienia, że go kontroluje co miało znamiona zastraszania. Potem mężczyzna złożył formalne zażalenie a lekarzowi zabroniono pracy w pogotowiu.

W dokumencie przesłanym doktorowi była mowa o tym, że miał on odmówić leczenia w przypadku gdyby kobieta nie zdjęła zasłony a ona z powodów religijnych nie chciała tego uczynić. Twierdzono, że lekarz był niegrzeczny i obdarzył ją „brudnym spojrzeniem” pozostawiając ją płaczącą w szoku.

Dr Keith Wolverson nie chce już wykonywać zawodu lekarza.

Na podstawie: TheSun.co.uk, DailyMail.co.uk
Źródło: Brytol.com


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Kaczor3333 20.05.2019 14:23

  Wg mnie to ta pani jest jeszcze większą rasistką niż ten lekarz, przychodzi w XIX wiecznym szlafroku do lekarza i tu… zderzenie. “O to tu już mamy XXI wiek”. Powinna wyjechać na pustynie skąd przyjechała i iść do szamana z tymi migdałkami.

 2. Fenix 21.05.2019 06:46

  Religijnie oczadziałego męża posłać do lekarza z chorymi dziećmi. Przyjąć prawo , w izbie przyjęć i na terenie szpitala zakaz noszenia burek, welonów.
  Nie z powodów religijnych ” kobiety automatycznie odkrywają twarz ułatwiając przeprowadzenie wywiadu” a ze strachu przed mężem, despota zakłamany “bo zupa była za słona ” ?
  ” i obdarzył ją „brudnym spojrzeniem” ? Stop religijnej ciemnocie i zacofaniu , dość ogłupiania ludzi!
  Brawo dla lekarza , za nagłośnienie tego faktu . Do wskazania , i przeciwdziałania religijnej dyskryminacji kobiet!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.