Lekarz, który szczepił niemowlaki na COVID-19, nie będzie ukarany

Opublikowano: 01.06.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1177

Lekarz z Toronto, który zaszczepił przeciwko COVID-19 co najmniej 500 małych dzieci, wśród których były nawet sześciomiesięczne, nie zostanie ukarany dyscyplinarnie. Szczepionka nie jest zatwierdzona przez Health Canada dla dzieci poniżej piątego roku życia.

Dr Christopher Sun z Weston-Mount Dennis twierdził, że zrobił to, chcąc chronić dzieci. Powiedział, że w czasie kryzysu zdrowotnego rodzice bali się o swoje dzieci i jego zdaniem niewłaściwe by było odmawianie ludziom, którzy wiedzą, o co proszą.

Toronto Public Health upomniało doktora Suna, by zaprzestał szczepień dzieci poniżej 5 roku życia. Sun został też zgłoszony do College of Physicians and Surgeons of Ontario (CPSO). Mimo tego dalej wykonywał szczepienia.

Rzecznik prasowy Toronto Public Health, Lenore Bromley, przypomniała, że zgodnie z wytycznymi prowincyjnego ministerstwa zdrowia dzieci, które nie ukończyły 5 lat nie powinny być szczepione. Zalecenia ministerstwa nie pozwalają na szczepieni dzieci z tej grupy wiekowej szczepionką przeciwko COVID-19 finansowaną ze środków publicznych.

Ministerstwo nie określiło, ile dzieci zostało zaszczepionych mimo zakazu. Wiadomo tylko, że raport z marca 2022 roku wskazywał na istnienie takich przypadków.

W Toronto Western Hospital niektóre czterolatki, którym niewiele brakowało do piątych urodzin, były szczepione.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net

9

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Jaccyb74 02.06.2022 07:55

    I on jeszcze żyje? Niesamowite

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.