Lekarz diagnozował u dzieci nieistniejące nowotwory

Opublikowano: 19.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1526

44-letni lekarz Mina Chowdhury diagnozował u dzieci nieistniejące nowotwory, by przestraszyć rodziców i przekonać ich do wykonania dodatkowych badań. Chowdhury miał prywatną praktykę w Glasgow, a badania zalecał rodzicom wykonywać w Londynie.

Przed trybunałem Medical Practitioners Tribunal Service (MPTS) Mina Chowdhury został oskarżony o przynajmniej trzykrotne, błędne zdiagnozowanie u dzieci nowotworów, by nakłonić ich rodziców do przeprowadzenia „niezbędnych”, dodatkowych badań w Londynie. 44-letni lekarz prowadził swoją prywatną praktykę w Glasgow, ale zamiast odsyłać dzieci do najbliższej placówki NHS, namawiał on ich rodziców do wykonania dalszej diagnostyki w „zaprzyjaźnionej” placówce w stolicy. Chowdhury, którego prywatny gabinet nie przynosił wystarczających dochodów, miał właśnie w ten sposób osiągnąć korzyści finansowe.

Jednej z poszkodowanych rodzin Chowdhury oznajmił, że żaden ze szkockich szpitali nie potrafi porządnie wykonać echokardiogramu u dziecka, natomiast innej rodzinie, że na USG i biopsję nastolatki będzie musiała zbyt długo czekać, podczas gdy w Londynie badania te mogą zostać wykonane niemal od ręki. Jeśli chodzi o postawione diagnozy, to w pierwszym przypadku Chowdhury „podejrzewał” u 2-letniego chłopca białaczkę lub chłoniaka. Z kolei u 15-miesięcznej dziewczynki lekarz „wykrył” mięsaka tkanek miękkich, po obejrzeniu guzka na nodze. Wreszcie w trzecim przypadku Chowdhury „zdiagnozował” u nastolatki nerwiaka niedojrzałego w żołądku i stwierdził, że dziewczyna nie może czekać, aż nowotwór się powiększy.

Do błędnego diagnozowania pacjentów doszło w okresie między marcem a sierpniem 2017 r. Teraz trybunał Medical Practitioners Tribunal Service orzeknie, czy Mina Chowdhury, w świetle zebranych dowodów, nadal może wykonywać zawód lekarza.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. SirNick 19.12.2019 17:45

    U nas tez nie brak takich artystów, ale ilu polskich lekarzy skazano w ostatnich np. 10 latach za podobne działania co w artykule? 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.