Lek firmy Merck na COVID-19 wywołuje raka

Opublikowano: 23.12.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2884

Nowe badania przeprowadzone na Uniwersytecie Północnej Karoliny (UNC) wykazały, że Molnupiravir, nowy lek firmy Merck przeciw Covid-19, powoduje raka.

Tak zwany „cudowny” lek został podany do komórek chomika na 32 dni. W tym czasie odkryto, że lek indukuje mutacje w DNA. Autorzy badania napisali, że obserwowane mutacje mogą „przyczyniać się do rozwoju raka lub powodować wady wrodzone u rozwijającego się płodu lub poprzez włączenie do komórek nasienia”. Twierdzą, że Molnupiravir atakuje tylko dzielące się komórki, które są stosunkowo rzadkie u dorosłych. Mimo to lek powoduje mutacje i uszkodzenia DNA, które sugerują, że może powodować guzy i raka.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ogłosiła również, że Molnupiravir negatywnie wpływa na męską płodność. „New York Times” poinformował, że doradcy FDA ostrzegali, że „mężczyźni, którzy chcą zostać ojcami” nie powinni brać Molnupiraviru, ponieważ pełna gama zagrożeń „pozostaje słabo poznana”.

Własne wewnętrzne badania firmy Merck nie wykazały oczywiście żadnych zagrożeń. Firma twierdzi, że lek jest całkowicie bezpieczny i skuteczny, w tym przeciwko wariantowi Omikron. „The Times” powtórzył twierdzenia firmy Merck dotyczące Molnupiraviru, sugerując, że „oczekuje się, że będzie działać przeciwko Omikronowi”, cokolwiek to ma znaczyć.

Jednak naukowcy i regulatorzy w Europie nie są co do tego przekonani. Uważają, że Molnupiravir jest znacznie mniej skuteczny niż inne dostępne już terapie. „Nie sądzę, aby ktokolwiek wiedział, jak dawka [tego leku] wpływa na ludzi” – powiedział dr Ronald Swanstrom, badacz HIV z UNC, który pomógł prowadzić badania nad komórkami chomików. „Mam nadzieję, że to trywialne, ale chyba nikt tego nie wie”. Zdaniem dr Swanstroma w kościach dorosłych i wyściółce jelita jest wystarczająco wiele dzielących się komórek, aby „wywoływać obawy” związane ze stosowaniem Molnupiraviru. Mężczyźni również nieustannie produkują dzielące się plemniki, które mogą przenosić potencjalne mutacje po stosowania leku.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią zdecydowanie nie powinny przyjmować Molnupiraviru, ponieważ ryzyko dla nich jest prawdopodobnie największe. Dlatego firma Merck wykluczyła je ze swoich badań klinicznych. „Rozwój człowieka w macicy to absolutnie zdumiewająca sekwencja wydarzeń” – powiedział dr John Mellors, specjalista chorób zakaźnych z Uniwersytetu Pittsburgh Medical Center. „Jak zaczynasz przy tym majstrować w jakikolwiek sposób, to może skończyć się katastrofą”.

Własne badania firmy Merck z udziałem ciężarnych szczurów wykazały, że Molnupiravir powoduje nieprawidłowości rozwojowe, a nawet śmierć płodu. Z tego powodu brytyjskie władze ds. zdrowia stwierdziły, że leku nie należy podawać kobietom w ciąży lub karmiącym piersią.

Autorstwo: Ethan Huff
Na podstawie: Twitter.com, NYTimes.ocm
Źródło oryginalne: NaturalNews.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.