Legia Cudzoziemska na seks-zabawach?

Opublikowano: 29.02.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1505

W Paryżu doszło do poważnego incydentu dyplomatycznego na tle pijaństwa i prostytucji: rząd Mali, gdzie przebywają tysiące francuskich żołnierzy, by „walczyć z terroryzmem”, został zmuszony przez Francję do odwołania swego ambasadora Toumani Djimé Diallo, który źle wyraził się o Legii Cudzoziemskiej. Zdaniem administracji Emmanuela Macrona ambasador „podsyca nastroje antyfrancuskie” w Afryce.

Poszło o słowa, które ambasador Mali (francuskiej półkolonii w Afryce zachodniej) wypowiedział w czasie obrad Komisji Obrony francuskiego Senatu. Zaczął niespodziewanie narzekać na żołnierzy Legii Cudzoziemskiej, którzy w dzielnicy rozrywek Bamako (stolicy Mali), zwanej tam zresztą „Pigalakiem”, „chodzą rozebrani, cali wytatuowani i pijani, budząc strach”. Mieliby tam oni tworzyć „liczne problemy”, które „nie licują z wizerunkiem armii francuskiej”. Z Paryża natychmiast wykonano telefon do Bamako i już następnego dnia (przedwczoraj), ambasador stracił swe stanowisko.

Sprawa jest bardzo delikatna, bo Francja od siedmiu lat „walczy z terroryzmem” w krajach Sahelu, który od jej interwencji zbrojnej wzrósł tam do niebywałych rozmiarów. Jest on konsekwencją rozbicia Libii przez NATO (2011 r.) i wysłania do Mali i innych krajów regionu (w 2013 r.) francuskiej Legii Cudzoziemskiej: tylko w zeszłym roku zginęło tam ok. 4 tys. osób. Francuzi narzekają, że ich półkolonie w Sahelu za mało przykładają się do walki i są niewdzięczne.

Narzekanie ambasadora uznano za „propagowanie fałszywych informacji”, które miały na celu „stygmatyzowanie Francji”, co w sytuacji wzrostu lokalnej niechęci do francuskiego wojska może ją tylko pogorszyć. Wojska francuskie (prawie) nie stacjonują w Bamako, lecz na północy i wschodzie kraju. Według dowództwa armii, żołnierze „nie mają czasu wolnego poza bazami”. Francja Macrona próbuje namawiać do udziału w sahelskiej wojnie kolonialnej kraje Europy wschodniej, m.in. Polskę.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kozik 29.02.2020 22:13

    W dobie telefonów komórkowych, można być pewnym, że ambasador nie rzucał słów na wiatr.
    Tym gorzej świadczy to o Francji i nie wróży niczego dobrego przy potencjalnym konflikcie interesów PL-F.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.