Lech Kaczyński przegrał w Warszawie z Armią Ludową

Opublikowano: 08.12.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2243

Naczelny Sąd Administracyjny podjął decyzję o uchyleniu zarządzeń wojewody mazowieckiego ws. dekomunizacji ulic. To oznacza, że m.in. warszawska ul. Lecha Kaczyńskiego stanie się znów al. Armii Ludowej.

Pod koniec zeszłego roku wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał 103 zarządzenia zastępcze w kwestii nazewnictwa ulic, z czego 50 dotyczyło samej stolicy. Rada Warszawy zaskarżyła wszystkie z nich, zarzucając wojewodzie brak konsultacji z mieszkańcami.

Sprawą zajął się najpierw Wojewódzki Sąd Administracyjny, który uchylił 48 zarządzeń, jego decyzja nie była jednak prawomocna, więc ostatecznego rozstrzygnięcia musiał podjąć się Naczelny Sąd Administracyjny. NSA podtrzymało werdykt I instancji uznając, że zarządzenia ws. ulic podjęto przy naruszeniu obowiązujących przepisów. Sędzia Zdzisław Kostka stwierdził ponadto, że opinia Instytutu Pamięci Narodowej w tej kwestii została niewłaściwie przygotowana i to w znacznej mierze wpłynęło na pierwotną ocenę sądu wojewódzkiego.

Co to oznacza? W stolicy wrócą dawne nazwy co najmniej 20 ulic, m.in. 1 Praskiego Pułku, 17 Stycznia, Duracza, Langego, Rzymowskiego i Wrońskiego. Ulica Lecha Kaczyńskiego z kolei znów stanie się al. Armii Ludowej – zwłaszcza ta sprawa budziła wiele emocji i administracyjne spory.

Tzw. ustawa dekomunizacyjna z dnia 1 kwietnia 2016 r., głosi, że zakazane jest propagowanie komunizmu (tudzież innych ustrojów totalitarnych) m.in. przez nazwy ulic, obiekty użyteczności publicznej czy pomniki.

Autorstwo: Paweł Czechowski
Źródło: Histmag.org
Licencja: CC BY-SA 3.0


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. ZIWK 08.12.2018 20:49

  PiSS-owcy przeoczyli, drobiazg, że poza “prawem” z nazwy ich partii istnieje jeszcze PRAWO, i sądy stojące na jego straży. Nie wszystkie sądy udało przejąć (z naruszeniem PRAWA) i obsadzić swoimi marionetkami.
  Dla tego jest nadzieja, że wszystkie ich czyny zostaną PRAWNIE ocenione i SPRAWIEDLIWIE osądzone.

 2. qrde blade 09.12.2018 02:07

  Jarosław Kaczyński nadal nie pojmuje czemu to suweren niby złośliwie głosi, że PiS PO jedno durne ZŁO ?
  Wyzywajcie więc posłów, dyplomowanych szpeniów, psorków, doktorów i magistrów na debatę o wpojonej im do pustych łepetyn bezkrytycznej, zaraźliwej i wysoce szkodliwej społecznie durnocie ! Elitarnej durnocie…
  Ostatnio przy okazji odrzucenia Obywatelskiego Projektu Ustawy o Zniesieniu Przymusu Szczepień posłowie ( Arłukowicz, Piecha itp. ) bezczelnie drwili z antytyszczepionkowców zarzucając im kompletny brak kompetencji i równie bezczelnie i durnie zarazem sugerując im, że pewnie Ziemia też jest płaska…
  W tym miejscu chciałbym wszystkim odmóżdżonym sejmowym szpeniom udowodnić, że zostali OPROGRAMOWANI w typowej plebejskiej szkolnej za kompletną darmochę wtłoczonej im do pustych łepetyn DURNOCIE.
  Postępuje tak bowiem bo zaprawdę trudno znieść, że naiwnie i KOMPLETNIE BEZKRYTYCZNIE przekładają oni swoją wtłoczoną do mało asertywnych łepetyn w SZKÓŁKACH podległych KEN i przez wszechobecnych, dylomowanych LOBBYSTÓW wysoce szkodliwą społecznie durnotę i równie żałosne zaprzaństwo nad naturalną bystrość i logiczne myślenie suwerena.
  Otóż…
  Gdyby Ziemia była okrągłą kulą ( jak nam wpajają ) i DO TEGO obracała się wokół własnej osi raz na dobę, czyli co 24godziny, to jej prędkość liniowa na równiku blisko 1,5 raza przekroczyłaby prędkość dźwięku, a to oznacza, że Ziemia odwirowałaby, całą wodę wraz z nami w kosmos jak sokowirówka i na biegunach ( bez względu na drugie GRAWITACYJNE KŁAMSTWO nie byłoby w ogóle wody, a rzeki płynęłyby wyłącznie w kierunku równika, a nie jak przykładowo Wenda, zwana Wisłą na północ.
  Prędkość liniowa Ziemi na równiku to V = Obwód Ziemi / 24h = 2 Pi x Rziemi / 24h = 6.28 x 6371km/ 24 = 1667km/h !
  Jeśli jesteście nadal jak durne OWIECZKI i uparte KOZŁY przekonani, że na lekcjach w masońskich szkółkach KEN, nauczono was samej prawdy, a nie wręcz odmóżdżono od logicznego myślenia, to jesteście w błędzie – czytaj w ciemnej d.pie, będąc TAK NAPRAWDĘ w łapach SZATANA, KTÓRY Z POMOCĄ WASZEJ DURNOTY, ZABIJA I NISZCZY MŁODE POKOLENIA POLAKÓW !
  i dlatego zgodnie z PRAWDĄ ludzie mówią PiS, PO jedno DURNE ZŁO !

  PODAJCIE DALEJ !

 3. MasaKalambura 09.12.2018 11:12

  1667 km/h = 0,46 km/s
  Prędkość dźwięku to 0,34 km/s i stanowi 1,35 predkosci obrotowej.
  1 prędkość kosmiczna 7,91 km/s
  2 prędkość kosmiczna 11,19 km/s
  3 prędkość kosmiczna 16,7 km/s
  4 prędkość kosmiczna 330 km/s

  Zatem dobowy ruch obrotowy Ziemi nawet dodany do rocznego obrotu Ziemi wokół Słońca oraz do obrotu wokoło środka galaktyki daleko nie wystarczy na odwirowanie hydro i atmosfery. Wystarczy jedynie na wybrzuszenie, które zaobserwowano.
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Prędkość_kosmiczna

 4. realista 09.12.2018 12:54

  wystarczy taka wzmianka jak u qurde, żeby od razu wiedzieć z kim się ma do czynienia…

  chłopie, nie ma najmniejszych wątpliwości, że Ziemia jest kulą, tylko ty i twoi współsekciarze tego nie rozumiecie.

  policzyłeś prędkość liniową, teraz policz przyspieszenie odśrodkowe jakie powoduje obrót i porównaj z 9,81m/ss… i podaj dalej… .. .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.