Łazik Perseverance odnalazł substancje organiczne na Marsie

Opublikowano: 22.12.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2022

Łazik Perseverance dotarł na Czerwoną Planetę stosunkowo niedawno. W tym krótkim czasie zdążył jednak dokonać kilku odkryć i przetestować pierwszy marsjański dron Ingenuity. Całkiem niedawno łazik Perseverance dokonał dwóch ważnych odkryć dotyczących krateru Jezero.

Dwa główne rezultaty nowej pracy to świadomość, że skały w kraterze Jezero wielokrotnie wchodziły w kontakt z wodą, a niektóre z nich zawierają molekuły organiczne. Zdaniem naukowców, mogą one powstawać zarówno w procesach biologicznych jak i niebiologicznych, więc nie są dowodem na istnienie życia w tym miejscu. Stanowią jednak istotną wskazówkę.

Ponadto naukowcy odkryli, że skały w kraterze są pochodzenia magmowego. To odkrycie odpowiada na główne pytanie dotyczące pochodzenia krateru. Badacze nie byli pewni, czy Jezero składało się ze skał magmowych czy osadowych. Teraz jego pochodzenie stało się jaśniejsze. Analiza skał potwierdziła również, że miały kontakt z wodą, co potwierdza przypuszczenia, że ​​krater Jezero powstał w miejscu starożytnego jeziora.

Naukowcy wciąż debatują nad tym, jak długo woda przebywała na tym obszarze. Z pomocą tego krateru naukowcy planują zanurzyć się głębiej w historię Marsa i zrozumieć, kiedy Czerwona Planeta była pokryta wodą.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.