Laser bojowy strąci rakietę w 3 sekundy

Opublikowano: 22.12.2012 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 272

Broń laserowa wkracza w naszą rzeczywistość w nowej postaci. ADAM, amerykański laser bojowy z łatwością zniszczył rakietę z odległości ponad 1,5 km.

Nad nowy systemem laserowym obecnie pracuje koncern Lockheed Martin. Jego celem jest zaoferowanie skutecznej i taniej w działaniu obrony strategicznych instalacji wojskowych oraz cywilnych. Celny laser broniłby lotniska przez atakami terrorystycznymi lub bazy wojskowe przed zagrożeniem rakietowym.

Ta niezwykle skuteczna broń składa się z lasera światłowodowego o mocy 10 kilowatów, który połączony jest z radarem oraz układem naprowadzania. Co ciekawe, do jego budowy wykorzystane zostały elementy dostępne na rynku cywilnym. A wszystko po to, by maksymalnie ograniczyć koszty.

W ten sposób powstał system obronny ADAM, który w ostatnich tygodniach przechodził liczne testy. Jedną z ostatnich i najbardziej widowiskowych prób było zniszczenie rakiety lecącej w odległości 1,6 km od lasera. Cała operacja, a więc wykrycie, namierzenie oraz detonacja, zajęła jedynie 3 sekundy. Wiązka lasera podgrzała głowicę rakiety do takiego stopnia, że ta eksplodowała.

Opracowanie: Victor Orwellsky
Na podstawie: losyziemi.pl, polishgazette.com, www.infolotnicze.pl
Źródło: Kod Władzy

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
religiatoPCPdlaludu
Użytkownik
religiatoPCPdlaludu

Dobra wiadomość. Teraz mogę złożyć laser bojowy, który ograniczy do zera ataki terrorystyczne ze strony akwizytorów, komorników, policji, pijanych kumpli i listonosza z fakturami. Wystarczy mi zasięg 60m to i taniej będzie.
Myślę, że strącanie rakiety z głowicą jądrową z odległości 1.6 km to trochę mało.

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

To jest tylko klasyczna informacja wojny psychologicznej, a zdjęcia to potwierdzaja. Zauważcie, że “rakieta”, porusza sie na LINCE, zatem z góry ustalona trajektoria. Poza tym, dzisiejsze rakiety sa w stanie manewrowac, nawet balistyczne, i ich predkośc dochodzi do 3-4 maha.
Zatem zanim powstanie taka skuteczna broń, zabija jeszcze miliony krów hamburgerojady…i przerobia na to brazowe..I tyle co to brazowe, jest warta ta informacja..

ezbig
Użytkownik
ezbig

~rumcajs rakieta jest na lince, bo to są testy. Przecież muszą kontrolować lot tej rakiety dla bezpieczeństwa. Naprowadzanie to najmniejszy problem. Wystarczy rakieta o lustrzanej powierzchni i 10kW będzie za mało, żeby ją rozgrzać.

Il
Użytkownik

” Laser jest bardzo mocny przepala plastikowe worki na śmieci i zapala zapałki !
Nie wolno laserem świecić w oczy oraz w zwierzęta czy latające samoloty !

Przy idealniej widoczności zasięg lasera
może wynieść nawet kilkadziesiąt kilometrów !!! ”

Dostepny w Polsce za 157 zl (w tym koszty wysyłki).

http://allegro.pl/wskaznik-laserowy-1000mw-mega-moc-0004-hit-i2888310499.html

Zielonym w tuskolota? :D

Radek
Użytkownik
Radek
Il
Użytkownik

Czy 10 promieni laserow o mocy ok. 1 W kazdy skupionych w jednym punkcie dzialaja na ten punkt z moca 10 W ?