Łapówkarze mafii farmaceutycznej rezygnują ze stanowisk

Opublikowano: 11.11.2014 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 365

Polscy tzw. konsultanci krajowi, którzy brali dotąd wielkie łapówki od karteli farmaceutycznych za propagandę i reklamy toksycznych i nieskutecznych chemikaliów i szczepionek, masowo rezygnują z tych funkcji, bo nie chcą ujawniać ile setek tysięcy czy milionów zł/dol/euro łapówek wzięli.

„Zgodnie z projektem, wszyscy konsultanci oraz kandydaci na konsultantów będą składali oświadczenia, ujawniając informacje o faktach, które mogłyby skutkować ewentualnymi konfliktami interesów między pracą konsultanta a inną działalnością, którą prowadzą. Konsultanci krajowi będą składali je ministrowi zdrowia, a konsultanci wojewódzcy – wojewodom” – wynika z projektu nowelizacji ustawy.

Konsultanci medyczni oświadczenia, w których muszą ujawnić darowizny, prezenty i wyjazdy sponsorowane przez firmy farmaceutyczne, muszą złożyć do połowy grudnia. Oświadczenia będą upublicznione w będą Biuletynie Informacji Publicznej i zostaną sprawdzane przez CBA.

Na chwilę obecną, oświadczenia złożyło 43 konsultantów, a 26 zrezygnowało ze swoich funkcji.

Według Radia Zet, które powołuje się na Ministerstwo Zdrowia, powodem rezygnacji są kontrakty z firmami farmaceutycznymi na wielkie kwoty pieniężne.

Na podstawie: www.medexpress.pl, Radio Zet, wp.pl
Dla “Wolnych Mediów”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
mgmg
Użytkownik
mgmg

Ale co? Że 26 bierze czy 43 nie bierze?

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

43-ech złożyło oświadczenia bo była za nisko w hierarchii i nikt im nie chciał dawać w łapę. 26-ciu tyle się nachapało, że nie musi się już w to “bawić”.
Przykład mojego kuzyna , który się urodził z niewydolnością organów i potrzebna była natychmiastowa pomoc (kilka operacji oraz zabiegów). Przez 3 dni po urodzeniu rodzice i lekarze szukali miejsca w specjalistycznym szpitalu. Sprawę w dosłownie 30 minut po telefonie załatwił członek rodziny , który handluje specjalistycznym sprzętem medycznym dla niemieckiej korporacji – komentarz zbędny.
Jestem ciekaw ile “ściekoleków” ci cali konsultanci dopuścili na nasz rynek…..

Ale co tam, ważniejsze są utarczki narodowców, ONR, gejów i lesbijek….