Kurs bitcoina leci na łeb na szyję

Opublikowano: 08.02.2018 | Kategorie: Gospodarka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 528

Kurs bitcoina spadał poniżej 6 tys. dolarów – wynika z danych sesji giełdowej. Najpopularniejsza na świecie kryptowaluta w ciągu doby straciła około 1/4 wartości.

Według danych portalu Coindesk o 6:19 bitcoin potaniał o 8,2% — do 6,346 tys. dolarów, jednocześnie wcześniej spadał poniżej 6 tysięcy. Na Bitfinex kurs kryptowaluty spadał o 24,2% — do 6,351 tys., na OKEx — o 23%, do 6,38 tysięcy. Według danych CoinMarketCap kurs bitcoina spadł o 25,8%, do 6,127 tysięcy. Jak uważają eksperci, można spodziewać się spadku ceny bitcoina do 5 tysięcy.

„Uważamy, że spadek potrwa, kolejna granica techniczna waluty wyniesie 5 tysięcy dolarów za jednostkę” — cytuje agencja Reuters prognozę starszego analityka rynkowego Centtrip Milesa Eakersa.

W połowie grudnia kurs bitcoina wynosił 20 tys. dolarów.

Ilustracja: geralt (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Fenix 08.02.2018 11:06

    Co się unosi to musi opaść, to niezmienne reguły gry ! ;Dhehe prawda ._
    Lecz jeśli coś wprawisz w ruch obrotowy samonapędzającym się mechanizmem energii ,ten ruch będzie trwał wieki.

  2. Szwęda 08.02.2018 14:15

    Na ciężkie czasy i wojnę najlepsze jest złoto i srebro – i to te najbardziej chamskie w postaci złomu pobiżuteryjnego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.