Kurdowie odcinają się od „oddziału LGBT”

Opublikowano: 29.07.2017 | Kategorie: Polityka, Seks, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 380

Na początku tygodnia światowe media obiegła informacja o powstaniu batalionu związanego z ruchem LGBT, który walczy o syryjskie miasto Al-Rakka u boku kurdyjskich bojowników. Reprezentująca syryjskich Kurdów koalicja Syryjskich Sił Demokratycznych zaprzeczyła jednak, aby w ramach kierowanych przez nią Powszechnych Jednostek Obrony działała oficjalnie grupa homoseksualistów.

Istnienie formacji homoseksualnych ochotników do walki z Państwem Islamskim ma potwierdzać fotografia, która została umieszczona na sieci społecznościowej “Twitter” przez osoby przedstawiające siebie jako Armia Insurekcji i Wyzwolenia Homoseksualistów (TQILA). Na zdjęciu widoczna jest tęczowa flaga w barwach ruchu LGBT, symbole anarchii oraz transparent z napisem „Te pedały zabijają faszystów”, natomiast sama grupa twierdzi, iż walczy o kontynuację całkowitej emancypacji kobiet oraz rewolucji seksualnej.

Homoseksualiści mają walczyć u boku kurdyjskich oddziałów Powszechnych Jednostek Obrony (YPG), ale sprawujące nad nimi piecze Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) poinformowały, że wspomniana jednostka nie jest częścią sił prowadzących ofensywę przeciwko Państwu Islamskiemu w mieście Al-Rakka, uznawanym dotąd za nieformalną stolicę samozwańczego kalifatu. Jednocześnie jednak Kurdowie wyrazili szacunek dla praw wszystkich osób, w tym także tych o homoseksualnej orientacji.

Po tej informacji zachodnie media twierdzą, że ruch LGBT został wykorzystany przez Kurdów do stworzenia ich pozytywnego wizerunku wśród zachodnich społeczeństw, szczególnie kiedy w rozmowie z brytyjskim dziennikiem „The Independent” przedstawiciele wspomnianego oddziału twierdzili, iż pojechali do Syrii walczyć z faszystami mającymi prześladować mniejszości seksualne. Jednocześnie gazeta przytoczyła wypowiedź kurdyjskiego homoseksualisty, który kilka lat temu musiał uciec z Kurdystanu w obawie o swoje bezpieczeństwo.

Po stronie kurdyjskich bojowników, niemal od początku ich walk z Państwem Islamskim, znajduje się duża grupa ochotników reprezentujących środowiska socjalistyczne i komunistyczne, które uważają, iż to właśnie Kurdowie należą do najbardziej liberalnych światopoglądowo uczestników gier politycznych na Bliskim Wschodzie. Przeczy temu jednak rosnąca popularność konserwatywnych grup islamskich zyskujących chociażby coraz więcej miejsc w parlamencie irackiego Kurdystanu.

Na podstawie: Independent.co.uk, Newsweek.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o