Kuratorium z Toronto chce uczyć tylko zaszczepionych

Opublikowano: 06.09.2021 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1760

Przewodniczący Toronto District School Board zwrócił się do rządu Ontario w Kanadzie o dodanie szczepionki przeciw COVID-19 do listy wymaganych szczepień dla uczniów w szkołach publicznych.

Alexander Brown złożył tę prośbę w liście skierowanym w piątek do ministra edukacji Stephena Lecce, dyrektora medycznego Ontario, dr Kierana Moore’a i dyrektora medycznego Toronto, dr Eileen de Villa.

Uczniowie przygotowują się do powrotu do szkół szczepionka COVID-19 nie jest obecnie wymagana, aby mogli uczestniczyć w zajęciach osobiście. Dzieci w wieku powyżej 12 lat są obecnie uprawnione do otrzymania szczepionek przeciw COVID-19, ale tylko około 64 procent dzieci w grupie wiekowej 12–17 otrzymało dwie dawki, co stanowi najniższy wskaźnik ze wszystkich grup wiekowych.

Rada Szkolna Okręgu Toronto wydała w zeszłym tygodniu wniosek o utworzenie obowiązkowej procedury szczepień przeciwko COVID-19 dla wszystkich pracowników TDSB, trustees i osób odwiedzających w szkoły celu zmuszenia ich do ujawnienia i dostarczenia dowodu statusu szczepień, stwierdza list Browna.

„Zgodnie z tym prosimy o dodanie szczepień przeciwko COVID-19 do listy obowiązkowych szczepień dla wszystkich kwalifikujących się uczniów. (…) To jeszcze bardziej ochroniłoby naszych uczniów, personel i ich rodziny przed wirusem i pomogłoby utrzymać otwarte szkoły, co ma ogromne znaczenie dla nauczania i dobrego samopoczucia uczęszczających do szkół” – uważają przedstawiciele TDSB.

Począwszy od wczesnych lat osiemdziesiątych, Ontario wprowadziło obowiązek szczepienia uczniów przeciwko chorobom takim jak polio, błonica, tężec i odra, zanim będą mogli chodzić do szkoły.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.