Klimatyści radzą kupować małe psy i koty

Opublikowano: 24.10.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 946

Artykuł klimatyczny CNN, argumentujący, że zwierzęta domowe i ich „mięsna dieta” są głównymi sprawcami zmian klimatycznych, został opublikowany online we wrześniu. Oferował sposoby, dzięki którym właściciele mogą zmniejszyć „ślad węglowy” swoich ukochanych zwierząt. Sugerował właścicielom zwierząt ponowną ocenę ich diety, oferując „mięso hodowane w laboratorium” i „karmy dla zwierząt oparte na owadach” jako potencjalną alternatywę dla nich. Artykuł zalecał również upewnienie się, że produkty dla zwierząt domowych, takie jak smycze, torby, zabawki i miski nadają się do recyklingu, a także doradzał, że potencjalni właściciele mogą adoptować mniejsze rasy, aby zminimalizować wpływ na klimat.

Chociaż został napisany w zeszłym miesiącu, CNN udostępnił go w piątek na „Twitterze”, wywołując poruszenie wśród użytkowników. Tekst rozpoczyna się stwierdzeniem: „Nasi czworonożni przyjaciele nie jeżdżą paliwożernymi SUV-ami ani nie używają wysysających energię urządzeń, ale to nie znaczy, że nie mają wpływu na klimat. W rzeczywistości naukowcy wykazali, że zwierzęta domowe odgrywają znaczącą rolę w kryzysie klimatycznym”.

CNN wskazało na „produkty, które dla nich kupujemy”, które przyczyniają się do kryzysu klimatycznego, a konkretnie ich jedzenie. W artykule stwierdzono: „Ich mięsna dieta jest największym czynnikiem przyczyniającym się do ich śladu węglowego, który wymaga obfitości energii, ziemi i wody do produkcji, a produkcja karmy dla zwierząt domowych emituje ogromne ilości gazów ocieplających planetę”.

Powołując się na badanie z 2017 roku, strona zauważyła, że „karmienie psów i kotów tworzy równowartość około 64 milionów ton dwutlenku węgla w USA każdego roku. To mniej więcej taki sam wpływ jak 13,6 miliona samochodów na drodze”. Dodano, że „gdyby nasi futrzani przyjaciele utworzyli osobny kraj, zająłby on 5. miejsce w globalnej konsumpcji mięsa za Chinami, USA, Brazylią i Rosją, według profesora UCLA i autora tego badania Gregory’ego Okina”.

Chociaż „Pożegnanie się z najlepszymi przyjaciółmi nie jest odpowiedzią”, stwierdził CNN, ale właściciele muszą „zminimalizować” wpływ ich zwierząt na środowisko.

Jednym z zaleceń była zmiana diety zwierząt domowych. Artykuł opisał „kilka nowych rozwiązań żywnościowych na rynku, które są warte przyjrzenia się, zwłaszcza dla psów, w tym mięso hodowane w laboratorium”. Ponadto, istnieją „karmy dla zwierząt oparte na owadach”, które są „odżywczo kompletne i zaczynają pojawiać się na rynku na całym świecie”.

Innym zaleceniem oferowanym było upewnienie się, że niezbędne przedmioty, w tym „zabawki, miski, kuwety, worki na kupy i smycze”, mogą być poddane recyklingowi i są tak przyjazne dla środowiska, jak to możliwe. Zalecono również, aby nie kupować bezużytecznych akcesoriów dla zwierząt domowych, takich jak kostiumy.

Wreszcie, artykuł zalecił potencjalnym właścicielom, aby adoptowali mniejsze zwierzęta domowe dla mniejszego śladu węglowego. „Ogólna zasada jest taka, że większe zwierzęta domowe będą miały większy wpływ na klimat niż mniejsze, głównie dlatego, że potrzebują więcej jedzenia. Możesz więc rozważyć mniejsze rasy lub gatunki, jeśli masz na celu zminimalizowanie swojego wpływu na planetę”.

Autorstwo: Gabriel Hays
Na podstawie: Edition.CNN.com
Źródło zagraniczne: FoxNews.com
Źródło polskie: MapaNWO.pl

3

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sga 24.10.2022 15:33

    Mysle ze aby jeszcze lepiej zmniejszyc slad weglowy to trzeba zaczac nie od zwierzat, a od najbogatszych i ich dyrdymal, pozniej do tych co za mnie sie wypowiadaja/rzadza itp. 😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.