Kulturysta z Rosji „zagrożeniem” dla Polski

Opublikowano: 24.11.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1756

Jak poinformowała spora część polskojęzycznych mediów, znany rosyjski kulturysta o nacjonalistycznych poglądach, Konstantin „Truwor” Brjuchanow, otrzymał zakaz wjazdu na terytorium Polski. Zdaniem odpowiedzialnej za zakaz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, obecność i aktywność Rosjanina na terenie RP, która polegała na przeprowadzeniu kilku treningów siłowych, miała „nieść ze sobą zagrożenie dla bezpieczeństwa i godzić w interes kraju”.

„Truwor” jest cenionym na całym świecie zawodowym kulturystą, posiadającym liczne sukcesy sportowe. Zdobył on między innymi tytuł Mistrza Rosji i Europy Wschodniej w kulturystyce, tytuł NABBA World Champion 2017 czy też złoty i srebrny medal Mr. Universe 2018. W Polsce kilkakrotnie dzielił się swoją wiedzą z zakresu treningów kulturystycznych oraz siłowych na seminariach i wspólnych treningach.

Powodem, dla którego ABW określiła Brjuchanowa mianem „niepożądanego” miały być jego nacjonalistyczne przekonania, a także aktywność w środowisku Program Dziadka Mroza – grupie nacjonalistów promujących zdrowy i sportowy tryb życia. Zdaniem szefa ABW, na którego polecenie wydano zakaz wjazdu do Polski, działalność nacjonalistycznych promotorów sportu polegająca na organizowaniu wspólnych treningów oraz udzielania porad trenującym ma charakter „ekstremistyczny”, a także „typowy dla zorganizowanych grup przestępczych.”

https://www.youtube.com/watch?v=WZa_Y3c2u0c

Program Dziadka Mroza od kilku lat publikuje w internecie motywacyjne materiały filmowe, na których zaznajamia widzów z profesjonalnymi treningami siłowymi, a także z zakresu sportów walki. Ruscy nacjonaliści promują ponadto filozofię Straight Edge, która obok dbania o tężyznę fizyczną zaleca również odrzucenie używek – na czele z alkoholem i tytoniem. „Truwor” jako nacjonalista oraz zawodowy kulturysta czynnie wspiera działalność tej grupy.

Abstynencja, sport, zdrowa dieta – oto, zdaniem ABW, główne filary ekstremizmu oraz grup przestępczych. Biorąc pod uwagę wciąż rosnącą na terenie Polski liczbę siłowni, klubów sportów walki, sklepów z suplementami czy firm cateringowych kierujących swoją ofertę dla sportowców, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego muszą mieć pełne ręce roboty.

„Ekstremistyczną” i „przestępczą” działalność „Truwora” oraz Programu Dziadka Mroza możecie zobaczyć na powyższych filmach.

Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 2,57 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MakSym
Użytkownik
MakSym

Ci kretyni z ABW nie przestają mnie zadziwiać – po każdej kolejnej kompromitacji wydaje się, że przebili dno, a tymczasem okazuje się, że jeszcze nie, ujawniając kolejne pokłady swej głupoty.