Kultura Jomon. Prehistoryczna historia Japonii

Opublikowano: 03.04.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 994

Tym razem audycja dotyczy ludu Jomon. Była to kultura rozwijająca się w prehistorii. Ich początki sięgają według naukowców nawet 17 000 lat. Udowodniono, że ceramikę lud ten wyrabiał już 16 500 lat temu. Była ona imponująca, wręcz niepasująca do czasów, w których powstała. Ponadto, dowiedziono, że nie był to lud koczowniczy, ale prowadzący osiadły tryb życia, hodujący m.in. tykwę, ryż, fasolę, kasztany. Jomoni (Dżomoni) budowali wioski, przestronne domy i ulice, a także stosowali terraforming, czyli naturalnej strukturze nadawali pożądany kształt. Okazuje się, że znaleziono też podwodne struktury, do dziś budzące kontrowersje wśród naukowców.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.