Kultura i morze

Opublikowano: 25.04.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 381

Ponad pięćdziesiąt lat temu, 24 lutego, zakończył się w Warszawie proces tzw. „taterników”, oskarżonych o przekazywanie do paryskiej „Kultury” dokumentów dotyczących Marca 1968 r. oraz przemycania przez Tatry do Polski wydawnictw emigracyjnych. Ale, mimo kar, „Kultura” Jerzego Giedroycia nadal była przemycana w walizkach przez wracających z Zachodu samochodami czy pociągami, także ukrywana pod pokładem statków handlowych, na których pracował jako oficer, a później kapitan – Józef Gawłowicz ze Szczecina. Premiera audycji na antenie Polskiego Radia Lublin odbyła się w kwietniu 2018 roku, a dwa lata wcześniej, staraniem IPN ukazała się książka Józefa Gawłowicza „Morski kurier Giedroycia”. Reportaż Marii Brzezińskiej „Kultura i morze” zdobył nagrodę Ogólnopolskiego Konkursu Reportażu i Dokumentu Radiowego „Bałtyk 2018”.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.