Kulisy ukraińskiej kontrofensywy – co osiągnięto?

Opublikowano: 16.09.2022 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 655

Przedłużająca się wojna na Ukrainie dla części komentatorów jest dowodem na słabość Federacji Rosyjskiej, której ponad pół roku nie wystarczyło, aby przejąć kontrolę nad większością terenów wroga. Nie zmienia to faktu, że siły ukraińskie przez większość czasu pozostawały w defensywie, mimo że ukraińska propaganda wyolbrzymiała nawet najmniejsze sukcesy i powielała najmniej wiarygodne informacje, jak choćby ta o dzielnych rolnikach, którzy przy pomocy swych traktorów ukradli Rosjanom czołgi. Pierwsza połowa września przyniosła jednak poważną kontrofensywę sił ukraińskich. W obliczu nieustającej propagandy głoszącej zwycięstwa Ukraińców, obecne działania mogą nie robić większego wrażenia na odbiorcach, ale trzeba zaznaczyć, że jest to pierwsza poważna próba przejęcia strategicznej inicjatywy przez wojska ukraińskie. W warunkach blokady informacyjnej trudno jednak przewidzieć, jaki będzie finał walk pod Charkowem, a jeszcze trudniej jest ocenić długofalowy skutek tego boju. Rosjanie w dalszym ciągu zajmują duże połacie ziemi, zwłaszcza na wybrzeżu Morza Azowskiego i nic nie zapowiada, aby mieli się stamtąd wycofać lub ulec w boju. Dodatkowo, uwaga świata skupia się na ostrzeliwaniu zajętej przez Rosjan elektrowni atomowej w Enerhodarze, gdzie według Zachodu, Rosjanie mają ostrzeliwać… okupowany przez siebie obiekt. Czy obserwujemy właśnie punkt zwrotny wojny na Ukrainie, czy może jest to łabędzi śpiew Wołodymyra Zełenskiego? O tym w kolejnym odcinku z cyklu „Dokąd Zmierzamy?” opowie prof. Andrzej Zapałowski, ekspert ds. wojskowości.

7

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.